MojElektromobil

Keňa by sa chcela stať jedným zo svetových lídrov v súvislosti s prechodom z naftových autobusov na elektrické. Vláda hovorí o roku 2027, kedy by mohla byť celá autobusová doprava v krajine elektrifikovaná. Oznámila to kenská ministerka obchodu Reecca Miano pri otvorení prvej montážnej linky na elektrické autobusy v krajine. Na tému upozornil portál the-star.

Elektrobusy E9 Kubwa

Elektrobusy v krajine začala vyrábať spoločnosť BasiGo, konkrétne má ísť o model E9 Kubwa. Počas najbližších troch rokov je v pláne vyrobiť 1000 kusov, ktoré by mali premávať v Keni. Firma však registruje veľkú objednávku aj z Rwandy.

elektrobusy kena
Zdroj: the-star

“Jednou z kľúčových priorít vlády je riešenie klimatických zmien a znižovanie emisií skleníkových plynov. Sektor dopravy je významným prispievateľom k emisiám uhlíka a prechod na elektrické vozidlá predstavuje udržateľné riešenie na zmiernenie zhoršovania životného prostredia a riešenie negatívnych účinkov zmeny klímy.”

Spoločnosť BasiGo, ktorá bude autobusy vyrábať, vytvorí 300 nových pracovných miest. Objednávok je už teraz veľa, v pláne je vyrobiť 20 autobusov denne. Konkrétne elektrobus E9 Kubwa bol vyvinutý pre Keňu, bude sa vyrábať v Keni a poháňaný bude z 90 percent obnoviteľnou energiou pochádzajúcou z Keni.

Mohlo by vás zaujímať:

Pohon zabezpečuje batéria s kapacitou 210 kWh, ktorú dodá čínska spoločnosť CATL. Elektrobus má denne prejsť približne 400 kilometrov, samozrejme s nabíjaním. Vozidlo dokáže odviezť 54 pasažierov a má ponúknuť aj vysokú úroveň komfortu. Napríklad kvalitné čalúnenie sedadiel, tichú prevádzku, Wi-Fi či USB konektory.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Poznáme najlepšie elektromobily na Slovensku
20. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+