MojElektromobil

Do kategórie plug-in hybridných vozidiel sa pred časom rozhodol vstúpil aj americký Jeep. Na začiatok sú v tomto prevedení dostupné modely Compass a Renegade, ktoré sa už začiatkom januára ukázali na výstave CES 2020.

Vozidlá z kategórie plug-in hybridov v prípade značky Jeep nesú prívlastok 4xe. V praxi teda ide o modely Jeep Renegade 4xe a Jeep Compass 4xe.

V prípade obidvoch kúskov pritom automobilka avizuje pomyselný prevrat. Uvádza, že skutočnú efektivitu hybridného pohonu v teréne sme vraj doteraz ešte nemali možnosť vidieť. To chce napraviť.

Do mesta aj do terénu

Jeep zjavne k elektrifikácii svojich známych modelov pristupuje so všetkou vážnosťou a trúfa si aj na náročný terén. Garantovaný pohon 4×4 v kombinácii s elektromotorom a výkonom až 240 koní má ponúknuť všetko potrebné pre poriadne dobrodružstvo aj na kostrbatých trasách.

K dispozícii je viacero jazdných režimov. Jeep spomína hybridný, elektrický alebo batériu šetriacu „E-save“ režim. Z 0 na 100 km/h sa rozbehne za 7,5 sekundy. Najvyššia rýchlosť v čisto elektrickom režime dosahuje 130 km/h a v hybridnom režime 200 km/h.

Zo základných technických parametrov sa dozvieme, že dojazd v čistom elektrickom režime má dosahovať až 50 kilometrov, pričom kombinovaná jazda stlačí spotrebu paliva na 2,1 litra/100 kilometrov (WLTP).

Batéria je počas jazdy neustále dobíjaná cez systém takzvaného reverzného dobíjania s využitím funkcií eCoasting a eBraking.

Doplna za 2 až 4 hodiny

Pri nabíjaní z domácej zástrčky sa na plnú kapacitu batéria dostane za 4 hodiny. Jeep ponúka aj easyWallbox, ktorý je v štandardnej výbave všetkých modelov Plug-In. V prípade jeho využitia sa čas nabíjania skracuje na polovicu – na 2 hodiny.

Štandardná výbava všetkých modelov Plug-In Hybrid zahŕňa 8,4” dotykový displej Uconnect s navigáciou a funkciou zrkadlenia smartfónu, easyWallbox a dobíjací kábel pre domáce nabíjanie či systém Select Terrain pre ešte lepšie jazdné vlastnosti v teréne.

Okrem toho do výbavy spadá aj aplikácia My Uconnect pre diaľkové ovládanie vozidla – nastavenie teploty, správa plánu nabíjania a podobne.

Slovenská cena JEEP Renegade PHEV 4xe Limited začína na 36 500 €. JEEP Compass PHEV 4xe začína na 39 500€.

Náš tip
Audi RS e-tron GT dostal špecifikácie, ponúkne cez 640 koní a dojazd 400 kilometrov
9. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+