MojElektromobil

India je pre japonskú automobilku Honda štvrtým najsilnejším trhom, a to hneď po USA, Číne a Japonsku. Svoju rolu zohráva tiež fakt, že India chce do roku 2030 úplne vylúčiť dnes “štandardné” automobily, pričom elektromobily sú vskutku silná budúcnosť. Práve z tohto dôvodu môže byť práve India zaujímavou lokalitou pre novú továreň na batériové články pre japonského výrobcu.

Náš tip
HONDA OHLÁSILA HYBRIDNÚ VERZIU MODELU CR-V 2018! | ŽENEVA 2018

Honda a elektromobily

Začiatkom tohto roka oznámili japonské spoločnosti Suzuki, Toshiba a Denso spoločné projekty na výrobu batériových článkov v Indii. Podľa neoficiálnych správ však musí práve spoločnosť Honda Cars najskôr určiť typy vozidiel zo svojho portfólia, ktoré chce elektrifikovať. Keďže Honda ako taká aktuálne nevyrába batériové články, počíta sa s príchodom externej spoločnosti, ktorá by batérie v Indii pre Hondu vyrábala. Mená prípadných kandidátov však v súčasnosti nie sú známe.

“Spoločnosť Honda India prehodnotila plány na prijatie technológie hybridných vozidiel po tom, ako sa ceny týchto modelov zvýšili a prešli pod režim dane z tovaru a služieb (GST), ktorý bol zavedený 1. júla 2008. Hybridné automobily tak činia 43% daň podľa GST, zatiaľ čo elektrické vozidlá sú zdaňované na úrovni 12%.”

Honda je druhým výrobcom, ktorý práve zvažuje pozastaviť predaj hybridných modelov z dôvodu spomínanej daňovej politiky v krajine. Začiatkom tohto roka pravdepodobne z rovnakých dôvodov pozastavila japonská Toyota predaj svojho hybridného modelu Camry v Indii. Honda, a rovnako aj Toyota sa tak zrejme budú sústrediť na v krajine výhodnejšie elektrické vozidlá.

Zdroj: insideevs.com

23. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+