MojElektromobil

Výrobca začal aj s pomerne zaujímavým testovaním pripravovaného elektromobilu. Elektrické SUV predviedol v mrazivých podmienkach poriadnej zimy. Tieto podmienky poriadne otestujú batériové články, ale aj konštrukciu ako takú. Vozidlo bolo testované vo švédskom meste Arjeplog pri teplotách až -40 stupňov Celzia.

Hlavným poznatkom je schopnosť nabíjania elektromobilu Jaguar I-Pace prostredníctvom štandardu rýchleho nabíjania DC aj pri takto nízkych teplotách (z nuly na 80% za približne 45 minút v prípade 100 kW nabíjačky). Fotografie z testovania v extrémnych podmienkach si môžete prezrieť v galérii nižšie.

Náš tip
JAGUAR PRIPRAVUJE AJ ELEKTRICKÝ SEDAN. PRÍDE UŽ BUDÚCI ROK?

Poznáme dátum predstavenia nového I-Pace

Zaujímavosťou je tiež prispôsobenie na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. Áno, čosi podobné ponúka aj konkurenčná Tesla, napriek tomu je potrebné danú funkcionalitu spomenúť.

„Nastavenie preferovaných časov nabíjania a plánovanie predbežných nastavení je možné vykonať buď prostredníctvom palubného systému Jaguar InControl®2 alebo z mobilnej aplikácie Jaguar InControl® Remote ™.“ – hovorí tlačová správa spoločnosti Jaguar.

Spoločnosť Jaguar prináša aj zaujímavý testovací program pre svojich potenciálnych zákazníkov. Minulý mesiac realizovala spoločnosť testovaciu jazdu v dĺžke až 200 míl pozdĺž kalifornského pobrežia pre vybranú fanúšičku. Tentokrát pozvala automobilka Tonyho Westerlunda, potenciálneho budúceho zákazníka zo Švédska. Ten mal otázky najmä ohľadom kondície batérii v chladných podmienkach.

„Nielen, že model I-PACE bude dostatočne rýchly na to, aby naši zákazníci mohli vykonávať svoj každodenný život, ale ponúkne vyrovnaný a presný výkon v rôznych podmienkach i extrémnych klimatických podmienkach. – povedal Ian Hoban, riaditeľ spoločnosti Jaguar Vehicle Line.

Automobilka plánuje predstavenie pripravovaného elektromobilu Jaguar I-Pace už 1. marca 2018 o 19. hodine v rámci celosvetového živého vysielania. Slávnostné oficiálne predstavenie sa následne uskutoční v priebehu autosalónu v Ženeve a to už 6. marca 2018.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+