MojElektromobil

Vďaka oficiálnemu spusteniu služby Samsung Wallet na slovenskom trhu môžu majitelia mobilných telefónov Samsung odomykať a štartovať autá značky Hyundai bez použitia fyzického kľúča, a to pomocou funkcie Digitálny kľúč 2 Touch. Možnosť bola doteraz k dispozícii iba pre majiteľov vybraných zariadení od Apple a Google. Pre slovenský trh pôjde  o významný krok, keďže Samsung má v krajine silnú pozíciu.

Pre využitie tejto funkcie je potrebné, aby zariadenie malo operačný systém Android 13 alebo novší. Zariadenia od Samsungu, ktoré podporujú digitálny kľúč, zahŕňajú modely od triedy Galaxy S20 (s výnimkou modelu S20 FE) a novšie, vrátane Z Flip3 a Z Fold2. U Apple je podpora pre modely iPhone XS a novšie, ako aj Apple Watch Series 5 a novšie. Pri zariadeniach Google sú to modely Pixel 6 a novšie, vrátane Pixel Fold a Pixel 8 Pro.

Dve možnosti odomknutia

K dispozícii sú dve verzie digitálneho kľúča: základný NFC kľúč a pokročilý Digitálny kľúč 2.0 Premium využívajúci technológiu UWB. Po registrácii do aplikácie Bluelink a uložením digitálneho kľúča do peňaženky v telefóne je možné odomykať, štartovať a zamykať auto bez potreby fyzického kľúča. Funkcia umožňuje aj zdieľanie prístupu k vozidlu až medzi 15 používateľmi, čím sa eliminujú problémy so zdieľaním fyzických kľúčov.

hyundai
Odomykanie aj bez kľúča | Zdroj: Hyundai

Hyundai ponúka dve verzie digitálneho kľúča. Prvá verzia využíva technológiu NFC, čo znamená, že pre odomknutie alebo zamknutie auta je potrebné priložiť telefón k dverám. Pre štartovanie je potrebné vložiť telefón do bezdrôtovej nabíjačky. Druhá verzia, Digitálny kľúč 2.0 Premium, využíva technológiu UWB, ktorá umožňuje odomykať vozidlo jednoduchým priblížením sa k autu bez potreby vytiahnuť telefón z vrecka.


Nemali by ste prehliadnuť:


Funkcie sú flexibilné, pretože umožňujú zdieľanie prístupu k autu s rôznymi používateľmi. Okrem toho majiteľom umožňujú nastaviť rôzne úrovne oprávnení, akými je odomykanie a zamykanie, možnosť jazdy, alebo režim Valet pre parkovanie auta. Okrem iného pomocou apky otvoríte aj kufor auta na diaľku. Podporované modely Hyundai, ktoré využívajú túto funkciu, zahŕňajú modely ako INSTER, KONA, IONIQ 5, SANTA FE a TUCSON.

Náš tip
Paradox prekvapil majiteľa Tesly: Voda spôsobila požiar. Pozrite si video
12. júna 2025

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+