MojElektromobil

Plán predpokladá s výrobou elektrifikovaných modelov Tucson Hybrid a Tucson PHEV, a plne elektrickým Hyundai Kona Electric. Hyundai ich plánuje vyrábať vo svojom závode v Českej republike, hovorí neoficiálna správa Business Korea.

Údajne je v pláne vyrábať ročne okolo 46 000 kusov Kona Electric. Pre Európu by to bolo rekordné množstvo. Parametre tohto elektrického modelu počítajú s dojazdom 449 km (WLTP), výkonom 150 kW a zrýchlením z 0-100 km/h za 7,6 sekundy. Určite zaujme aj podareným dizajnom a cenovkou pohybujúcou sa v rozmedzí od 35 490 € do 44 290 €. Kona Electric má v ponuke maximálne 64 kWh batériu.

Hyundai kona ev interier

“Hyundai Motor sa snaží spustiť výrobu Kona Electric vo svojej českej továrni od prvej polovice budúceho roka. Česká továreň je európska základňa Hyundai pre ekologické modely, ako napr. hybridný a plug-in hybridný Tucson.”

Spoločnosť plánuje investovať do českého závodu v Nošoviciach približne 105,7 miliárd wonov (80 miliónov eur) koncom tohto roka.

Výrobný závod Hyundai v českých Nošoviciach

19. júla 2019
Zdroj: InsideEVs, Hyundai Slovensko

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+