MojElektromobil

Vybrané elektromobily od koncernu Kia/Hyundai získajú výrazné vylepšenie, píše Globenewswire. Nové výkonové moduly z karbidu kremíka (SiC) boli vybrané, a budú zavádzané pre elektrické vozidlá Hyundai IONIQ 5, Hyundai IONIQ 6 a Kia EV6

Najväčšie zlepšenie má prísť v oblasti výkonu, no očakávať môžeme aj zlepšený dojazd a rýchlejšie nabíjanie vozidiel. Spoločnosť očakáva, že tieto vylepšenia im pomôžu získať lepšie postavenie voči konkurencii na trhu.

Hyundai IONIQ 6 | Foto: Hyundai

Balík ACEPACK DRIVE obsahuje výkonové moduly od spoločnosti STMicroelectronic, na ktorých vývoji pracovali niekoľko rokov. Ide už o tretiu generáciu modulov, ktorá sa označuje názvom Sic Mosfet. Na rozdiel od konvenčných kremíkových výkonových polovodičov dokážu menšie SiC zvládnuť vyššie prevádzkové napätie. To zabezpečí výbornú dynamiku vozidla, a tiež možnosť rýchlejšieho nabíjania.

Ako fungujú výkonové moduly

SiC sa využíva vo viacerých systémoch, akými sú konvertor DC-DC, trakčný invertor a palubné nabíjačky. Stratégia ST SiC (spoločnosti STMicroelectronic) ako výrobcu zariadení, zabezpečuje kvalitu a bezpečnosť dodávok, ktoré slúžia stratégiám výrobcov elektromobilov. Spoločnosť nedávno oznámila aj otvorenie plne integrovaného závodu na výrobu substrátov SiC v Catanii.

Hyundai IONIQ 5 TEST
Hyundai IONIQ 5 | Zdroj: Radovan Hlôška

Moduly obsahujú technológiu substrátu aktívneho spájkovaného kovu (AMB), ktorá má výbornú tepelnú účinnosť a mechanickú pevnosť. Táto technológia montuje vyhradený NTC pre všetky substráty, píše Fdrive. K dispozícii je výber zváranej alebo skrutkovanej prípojnice, čo poskytuje flexibilitu pri riešení montážnych požiadaviek. Najnovšia verzia modulov ACEPACK DRIVE je už aktuálne vo výrobe.

Náš tip
Smart Green Mobility: Vzdelávacie kurzy o e-mobilite pre školy sú spustené. Stačí sa zadarmo registrovať
13. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+