MojElektromobil

Hyundai predstavil elektrické SUV Kona EV približne pred mesiacom a nový model sa rozhodol už aj otestovať v mrazivých podmienkach vo Švédsku. V čase testovania sa miestna teplota pohybovala na mrazivej úrovni približne – 35 stupňov Celzia.

Náš tip
HYUNDAI KONA ELECTRIC OFICIÁLNE: DOJAZD AŽ 470 KILOMETROV NA JEDNO NABITIE!

Hyundai Kona EV

Na fotografiách nižšie si môžete prezrieť elektromobil v plnej kráse v pomerne ťažkých poveternostných podmienkach. Práve na takéto podmienky využíva elektromobil špeciálne regulačné systémy pre zabezpečenie optimálnych vlastností na efektívnu jazdu či už elektrickým alebo vodíkovým pohonom.

Nové elektrické SUV by malo prísť na trh s 39,2 kWh batériou a celkovým dojazdom približne 300 kilometrov na jedno nabitie. Vozidlo bude takisto obsahovať 99 kW elektromotor s výkonom 395 Nm a ponúkne maximálnu rýchlosť na úrovni 167 km/h. K dispozícii bude však aj verzia so 64 kWh batériou a predĺženým dojazdom na úrovni až takmer 470 kilometrov. Cena vozidla Hyundai Kona EV by sa mala pohybovať na úrovni nad 30 000 eur.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

17. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+