MojElektromobil

Nový Hyundai Kona Electric sa veľmi navonok od svojho súrodenca so štandardným pohonom nelíši. Elektromobil však jemne zmenil svoje proporcie a narástol do výšky o 20 mm a predĺžil o 15 mm. Novinka príde v dvoch verziách a to s nižším a vyšším dojazdom na jedno nabitie. Obe verzie ponúknu 7,2 kW palubnú nabíjačku s podporou rýchlonabíjania DC do výkonu 100 kW.

Náš tip
HYUNDAI KONA ELECTRIC PRICHÁDZA V PREDOBJEDNÁVKACH NA DOMÁCOM TRHU. CENA ČINÍ PRIBLIŽNE 33 000 EUR

Hyundai Kona Electric

Nižší model ponúkne 39,2 kWh batériu s celkovým dojazdom asi 300 kilometrov. V tomto prípade je použitý 99 kW elektromotor s krútiacim momentom 395 Nm a maximálnou rýchlosťou 167 km/h. Vyšší model poteší 64 kWh batériou s celkovým dojazdom až 470 kilometrov. Táto verzia ponúkne tiež výkonnejší 150 kW elektromotor. Ten ponúkne síce rovnakú maximálnu rýchlosť pre elektromobil, avšak prináša lepšie zrýchlenie a z 0 na 100 km/h to dokáže za 7,6 sekundy.

FOTOGALÉRIA

Hyundai Kona Electric sa pridá do spektra vozidiel s podporou známych operačných systémov v rámci automobilu. Novinka podporuje ako systém Apple Car Play, tak aj Android Auto. Vo výbave nechýba ani 7″ displej, s ktorým je interakcia s jednotlivými funkciami ešte jednoduchšia.

Z ďalšej výbavy poteší adaptívny tempomat, senzor sledovania mŕtvych uhlov, automatické brzdenie s detekciou chodcov či systém udržiavania v jazdných pruhoch. Nový model je tiež možné objednať v dvojfarebnej kombinácii karosérie. Trendovým rozdielom bude pritom farba strechy a vybraných stĺpikov.

Oficiálna cena modelu Hyundai Kona Electric určená pre európskych zákazníkov zatiaľ nebola oznámená. Ako sme vám však naznačili v našich predošlých článkoch, poznáme aspoň cenu na domácom, teda kórejskom trhu. Tá činí za verziu s nižším dojazdom niečo menej ako 33 000 eur a za variant s vyšším dojazdom konkrétne 36 700 eur.

Zdroj: electrek.co, hyundai, tlačová správa

 

27. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+