MojElektromobil

Výstavba nabíjacích staníc pre elektromobily je niečo, čo mnohým krajinám potrvá roky. Jej vybudovanie nie je lacná a ani ľahká vec. Elektromobily dnes ešte nie sú štandardom, ale behom rokov sa tak možno stane a bude len dobre, keď na to budeme pripravení. No a mesto Humenné sa nedávno zaradilo medzi naše slovenské mestá, ktoré u seba vybudujú nabíjaciu stanicu.

Schválilo to mestské zastupiteľstvo

Veci ako výstavba nabíjacej stanice pre elektromobily nie sú jednoduché. Stanica musí stáť na vhodnom mieste tak, aby k nej malo prístup čo najviac vodičov. Okrem toho musí byť kompatibilná s autami, ktoré si tam prídu nabíjať. No a v neposlednom rade je to celkom drahá záležitosť.

humenné nabíjacia stanica
Výstavba nabíjacej stanice je dobrá investícia do budúcna

V stredu, 21. augusta, sa v Humennom uskutočnilo v poradí VIII. zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Poslanci rokovali o viacerých problémoch a aj v samotnej správe nie je veci ohľadom nabíjacej stanice venovaný veľký priestor.

humenne nabijacia stanica
Za finálnu destináciu bolo zvolené parkovisko na Mierovej ulici

Projekt, ktorý nakoniec MsZ schválilo, niesol názov „Verejne prístupná elektrická nabíjacia stanica v meste Humenné“. Humennská samospráva bude tento projekt aj spolufinancovať 5-percentnou čiastkou. Dotácie by mali predstavovať čiastku 5 000 eur. Diskusia vznikla aj okolo miesta, kde bude nová stanica stáť. Navrhovalo sa parkovisko pri mestskej polícii a výmenníková stanica. Nakoniec vyhralo na parkovisko na Mierovej ulici pri Dome služieb.

25. augusta 2019
Zdroj: humenne.sk, humenne.dnes24.sk

+