MojElektromobil

Honda začína lákať na svetovú premiéru nového radu elektrických vozidiel pre globálne trhy. Novinky bude prezentovať počas expozície na veľtrhu CES 2024, ktorý sa bude konať 9. až 12. januára 2024 v Las Vegas v štáte Nevada (USA).

Honda sa snaží dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu všetkých produktov a firemných aktivít, do ktorých sa zapája. Spoločnosť preto pracuje na dosiahnutí svojho cieľa elektrifikácie automobilov, aby „zvýšila podiel predaja vozidiel EV a FCEV globálne do roku 2040 na 100 %.“

Vo svojom stánku a prostredníctvom špecializovanej webovej stránky k veľtrhu CES 2024 predstaví Honda rôzne produkty vrátane globálnych modelov radu EV a niektorých kľúčových technológií, ktoré predstavujú významnú transformáciu, ktorou spoločnosť v súčasnosti prechádza v súlade s duchom sloganu globálnej značky “The Power of Dreams – How we move you” a smerovaním elektrifikácie.

Podrobnosti nateraz Honda necháva pre seba. Doteraz predstavila dva plne elektrické modely- Honda e:Ny1 a Honda e. Vidieť sme mohli aj niekoľko konceptov. Naposledy to bol model Honda Sustaina-C, malý mestský elektromobil, ktorý by mal priniesť hneď niekoľko inovácií. Jednou z najväčších by mal byť zabudovaný elektrický skúter „Pocket“ priamo vo vozidle. Čo presne si pripravuje v rámci nového globálneho radu vozidiel EV momentálne nevieme.

Náš tip
Ako veľmi sa líši sériový Cybertruck od prototypu z 2019? Poznáme odlišnosti!
7. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+