MojElektromobil

Prvý elektrický model japonskej značky Honda e sa začína predávať v lete. Európsky šéf značky potvrdil príchod druhého elektromobilu na starý kontinent v rokoch 2021/2022. Neponúkol však žiadne detaily.

Honda plánuje v Európe predávať 10-tisic kusov hatchbacku Honda e ročne. Elektromobil v retro dizajne, ale s modernou a pokročilou technológiou, má už aj slovenské ceny. Ide o mestské vozidlo s dojazdom do 200 km (WLTP).

Plán elektrifikácie Hondy počíta s ponukou elektrifikovaných verzií všetkých populárnych modelov značky do roku 2022. Pôjde vo väčšine o hybridné verzie.

Honda e interiér
Honda e interiér

Hondu motivujú emisné normy EÚ

Šéf Hondy pre Európu Tom Gardner povedal, že prechod k elektrickej mobilite bude kvôli reguláciám V Európe omnoho rýchlejší ako v ktoromkoľvek inom regióne. Honda musí rýchlo reagovať, aby ju neposkyhli vysoké pokuty.

Automobilka plánuje elektrifikovať štyri svoje modely a jedným z nich bude avizovaný druhý čistý elektromobil značky. Jeden z týchto modelov bude aj hybridná a plug-in hybridná verzia Honda Civic. Ďalšie by mali byť hatchback Jazz a SUV Honda HR-V.

Prioritou sú hybridy

Honda sa s vývojom elektromobilov neponáhľa. V decembri 2019 šéf automobilky Takahiro Hachigo oznámil, že prioritu majú hybridy pred elektromobilmi. Taktiež deklarovala, že končí výrobu dieselových modelov a pozastavuje vývoj vodíkových modelov. Do roku 2030 plánuje predávať 15% svojich vozidiel s čisto elektrickým pohonom.

Honda Jazz hybrid
Nová generácia Honda Jazz (očakáva sa hybridná verzia)
8. marca 2020
Zdroj: Electrek, Automotive News

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+