MojElektromobil
eAutoportal 22. septembra 2017

Na autosalóne vo Frankfurte predstavila automobilka Honda prototyp hybridnej verzie modelu CR-V. Bude sa jednať o prvé hybridné SUV od Hondy na európskom trhu.   

Nová Honda CR-V má byť širšia, vyššia, dlhšia a bude mať športovejší vzhľad. Navyše sa konečne dočkáme aj hybridného pohonu. Honda CR-V Hybrid bude vybavená pohonnou jednotkou I-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive), ktorú tvorí trakčný elektromotor, motorgenerátor a atmosférický benzínový 4-valec i-VTEC 2.0 l, ktorý pracuje v Atkinsonovom cykle.

Náš tip
Honda predstavila elektrickú a plug-in hybridnú verziu vodíkového modelu Clarity

honda cr-v hybrid prototype

Pohyb vozidla bude mať primárne na starosti elektromotor dopovaný energiou z Li-Ion batérie. Tú bude nabíjať benzínový agregát, ktorý bude v tomto prípade slúžiť ako generátor elektrickej energie. Avšak v režime Engine Drive je možné jazdiť aj čisto na spaľovací motor, kedy sa v prípade potreby vyššieho výkonu pripojí aj elektromotor.

K dispozícii sú aj ďalšie režimy. V režime EV Drive sa využíva k pohonu výlučne energia z batérie. Štandardný Hybrid Drive aktivuje v prípade potreby spaľovací motor, ktorý dodá energiu do generátora a ten ju poskytne hnaciemu elektromotoru. Systém i-MMD si však vie pohon riadiť sám, takže nie je potrebné, aby vodič volil medzi režimami pohonu.

Náš tip
Honda postavila údajne najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Vystačí si s jedným prevodom

Zaujímavosťou je, že hybridná pohonná jednotka nepotrebuje konvenčnú prevodovku. Vystačí si s jedným pevným prevodom, rovnako ako elektromobily. To umožňuje rovnomerný prenos krútiaceho momentu. Presných špecifikácií Hondy CR-V Hybrid sa dočkáme začiatkom budúceho roka. V tom istom roku sa dostane aj na európsky trh.

Zdroj: tlačová správa

22. septembra 2017
Fotománia

+