MojElektromobil

Veľa svetových automobiliek už oznámilo úmysel vstúpiť v budúcom desaťročí na trh s elektromobilami. Ďalšou, ktorá nebude chcieť ostať pozadu, je japonská automobilka Honda.  Tá už malú skúsenosť s elektromobilmi má. Minulý rok napríklad predstavila elektrickú verziu svojho modelu Clarity jazdiaceho na vodík s názvom Clarity Electric. Pre rokmi taktiež v USA krátko poskytovala k prenájmu elektromobil Honda Fit EV.  Ten mal dojazd 130 kilometrov a vychádzal z populárneho modelu Honda Jazz. A práve z neho by mala vychádzať novinka, ktorú chce automobilka predstaviť v roku 2020 na čínskom trhu.

Náš tip
Japonská automobilka Honda zvažuje novú továreň na výrobu batérií v Indii

Z tohto dôvodu už začala jednať s čínskym výrobcom Contemporary Amperex Technology (CATL). Ten už má uzavreté zmluvy aj s Nissan-Renault, NESV a podľa niektorých zdrojov s ňou spolupracuje na vývoji elektromobilu aj spoločnosť Apple. Podľa japonského ekonomického portálu Nikkei bude nový elektromobil založený práve na modely Honda Jazz/Fit. Má byť lacný (cena v Japonsku by mala byť do 15 500 Eur) a ponúkne dojazd okolo 300 kilometrov. Honda chce vyrábať ročne až 100 000 týchto elektromobilov s batériami od CATL. Výroba by mala začať v roku 2020. Primárnym trhom bude Čína, ale možno sa bude predávať aj v ďalších regiónoch.

Zdroj: Insideevs

 

26. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+