MojElektromobil

Elektrické autá, hlavne spoločnosť Tesla bola obviňovaná za tohtotýždňový vážny požiar v parkovacom dome v Nórsku, kde zhoreli stovky áut. Vyšetrovanie však ukázalo, že požiar spôsobilo dieselové auto.

Všetko sa stalo dňa 7. 1. 2020, kedy nahlásili požiar vo veľkom parkovacom dome na nórskom letisku Stavanger. Oheň sa rýchlo šíril ďalej a celkovo trvalo 8 hodín, kým sa podarilo oheň dostať pod kontrolu.

Nikto nebol zranený, ale zhoreli stovky áut.

Samozrejme, kedže je Nórsko krajina elektromobilov, ako prvé sa hovorilo, že požiar spôsobil elektromobil. Tak isto bola kritizovaná aj spoločnosť Tesla a istá skupina ľudí šírila túto špekuláciu.

V čase prvých informácií polícia ešte vyšetrovala daný požiar:

„Zhromaždili sme tiež niekoľko videí a budeme v tejto práci pokračovať. Okolnosti požiaru sú celkom jasné, ale teraz musíme zistiť, prečo k požiaru došlo.“

Po pár hodinách však zistili, že daný požiar spôsobilo staršie dieselové auto Opel Zafira. Pre zaujímavosť, v minulosti spoločnosť Opel zvolávala svoje staršie verzie modelu Zafira práve kvôli nebezpečenstvu spôsobenia požiaru. Je teda možné, že išlo o auto, u ktorého nebol daný problém opravený.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Nové informácie k nehode Tesly v Tirolsku: Batéria nebola zdrojom požiaru
Náš tip
Na cestách zhorí každú hodinu 17 áut. Nikto si ich nevšíma tak, ako požiare Tesly.
11. januára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+