MojElektromobil
Slavo Dzuričko 10. augusta 2018

Pôvodná informácia, ktorá odznela na nedávnej konferencii automobilky Tesla bola, že nový Autopilot 3.0 ponúkne „najpokročilejší počítač pre autonómnu jazdu na svete.“ Dostupnosť tejto technológie sa očakáva niekedy na budúci rok. Teraz poznáme o čosi viac informácií. Priniesol ich priamo CEO automobilky, Elon Musk, prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Náš tip
TESLA PRACUJE NA NOVEJ KĽÚČENKE. PRAVDEPODOBNE PRE MODEL 3
Náš tip
TAKTO BY MOHLA VYZERAŤ TESLA MODEL S NOVEJ 2. GENERÁCIE | FOTO

Tesla a Autopilot 3.0

Nový čip, ktorý bude srdcom systému Autopilot 3.0 bol vyvinutý priamo „in-house“ samotnou automobilkou Tesla. K dispozícii by tak malo byť plnohodnotné autonómne riadenie, ktoré automobilka deklaruje ako cieľ už od predstavenia prvej generácie tejto technológie. Na grafe nižšie si môžete prezrieť práve dostupnosť Autopilota v dodaných vozidlách Tesla.

Elon Musk navyše prináša informáciu o tom, že nové hardvérové vylepšenie príde o 4 – 6 mesiacov. Toto vylepšenie bude súčasťou balíčka „Enhanced Autopilot.“ Ide o príplatkovú výbavu, ktorá v prípade kúpy elektromobilu stojí približne 5000 dolárov. Pri neskoršej aktualizácii stojí následne 6000 dolárov. Akonáhle máte takýto balík zakúpený, vylepšenie „Full Self-Driving Capability“ je takisto za príplatok, a to 3000 dolárov v prípade kúpy vozidla, 4000 dolárov pri neskoršej aktualizácii.

Tesla tiež tvrdí, že cenová politika balíčka bude zachovaná aj v prípade novej technológie a dodatočné vylepšenie pre zákazníkov, ktorý ho pri kúpe nezvolili, ostane na hodnote spomínaných 4000 dolárov.

Zdroj: electrek.co

10. augusta 2018
Fotománia

+