MojElektromobil

Prevádzkovateľ nabíjacích staníc na Slovensku Greenway vymieňa svoje nabíjacie stanice. Po neúspešných rozhovoroch s výrobcom DBT, ktorý nebol schopný poskytnúť adekvátnu podporu, Greenway vymení väčšinu svojich DBT nabíjačiek.

Budovali infraštruktúru priskoro

Greenway začal budovať svoju infraštruktúru na Slovensku už v roku 2014 a to bol na jednej strane problém – v tom čase sa využívala nabíjacia technológia od spoločnosti DBT, ktorá však nevydržala krok s rýchlym vývojom na trhu a už nie je adekvátna.

Nie je to len problém na Slovensku, ale aj na mnohých nabíjačkách od DBT so štandardom CHAdeMO v Európe. Preto modernizuje sieť nahradením nabíjacích staníc DBT nabíjačkami od Efacec, resp. Delta.

Nový stojan počas prestavby

“Už sme vymenili naše nabíjačky v Malackách, Púchove a Čadci. Včera (20.6.2019) sme vymenili nabíjaciu stanicu v OC Max v Nitre. A dnes (21.6.) ďalšiu nabíjačku na Vajnorskej ulici v Bratislave.” potvrdil redakcii informácie Aaron Fishbone zo spoločnosti Greenway.

Do konca augusta plánuje firma vymeniť ďalších 10 staníc a neskôr aj ostatné. Rýchlosť prestavby ovplyvňuje hlavne rýchlosť dodania nabíjačiek od výrobcov. Spoločnosť nerokuje len s výrobcom. Rýchlosť prestavby nabíjacej siete ovplyvňujú aj rokovania s majiteľmi nehnuteľností o dostupnej elektrickej kapacite alebo o prípadnom budúcom rozšírení nabíjacích kapacít.

Greenway plánuje nahradiť takmer všetky svoje DBT nabíjačky, aby poskytla elektromobilistom spoľahlivú a ničím nerušenú jazdu na 182 nabíjacích lokalitách na Slovensku a v Poľsku.

21. júna 2019
Zdroj: Greenway Infrastructure

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+