MojElektromobil

Automobilky Geely a Renault spájajú sily a plánujú vyrobiť hybridné vozidlá pre rýchlo rozrastajúce sa trhy. Reč je o Číne a Južnej Kórei. Informáciu na internet zavesil webový portál Pandaily.

Spolupráca by mohla priniesť vytúžené ovocie

Podľa memoranda, ktoré tieto dve firmy zverejnili, bude ich vzájomná spolupráca odrážať architektúru vozidla v podaní Geely. Urýchli sa tým uvedenie značky Renault v Číne a Južnej Kórei. Na čínskom trhu budú obe strany spoločne vyvíjať hybridné modely pod značkou Renault, ktorý sa bude starať aj o predaj a marketing, uvádza Reuters.

Renault Megane E-TECH Electric (Foto: Renault)
Megane E-TECH Electric | Foto: Renault

Technológie bude mať na starosti Geely, rovnako ako aj samotnú výrobu vozidiel. Na juhokórejskom trhu bude využívaná architektúra CMA spoločnosti Lynk & Co. Renault tam vyrába a predáva svoje automobily už viac ako dve desaťročia. Reč je o značke, snažiacej sa vyrábať energeticky úsporné automobily. Práve tie sú potrebné na spomínaných trhoch. Spomenieme, že táto známa francúzska automobilka do Geely nikdy neinvestovala a ani nevlastnila žiadne ich akcie.

Renault Zoe test
Foto: Redakcia

Pokiaľ je reč o značke Geely, ide o najväčšiu čínsku domácu automobilku, pokiaľ berieme do úvahy jej celkové tržby. Spojenie síl so spoločnosťou Renault posilní jej stratégiu, dodávateľské reťazce, výrobu a umožní zdieľanie technológií. Znížia sa jej taktiež náklady na vývoj elektromobilov a ďalších technológií mobility budúcnosti.

Elektromobily by mohli byť riešením pre zlepšenie ovzdušia

Podobné spolupráce nie sú ničím výnimočným a dejú sa takmer všade a ani o tom nemusíme vedieť. Ako sa povie, viac hláv, viac rozumu. Uvidíme, čo si Geely počas spolupráce s francúzskou automobilkou pre ázijský trh pripraví.

Veríme, že uvidíme niečo nové a zaujímavé. V krajinách s tak veľkým počtom obyvateľov by sa mala elektromobilita stávať čoraz rozšírenejšou. Problém s ovzduším je v Číne neslávne známy už dlhodobo. Príchod elektrických áut by mohol byť pozitívom pre lepšiu budúcnosť ovzdušia viacerých ázijských krajín. Aj to sa bude snažiť Renault docieliť spolu s domácou automobilkou Geely.

12. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+