MojElektromobil

Okrem konferencie, dielní a sympózia o etike strojov je centrálnou súčasťou Future Port taktiež festival. ŠKODA AUTO tu vystaví koncepčnú štúdiu crossoveru VISION X, ktorá oslávila svoju svetovú premiéru v marci na ženevskom autosalóne. V Prahe ju automobilka ukáže širokému publiku prvýkrát v Českej republike. Štúdia je prvým hybridným vozidlom v histórii ŠKODA, ktoré kombinuje pohony na CNG, benzín i elektrinu.

„Ako najväčšia platforma pre výmenu technologických inovácií v strednej Európe nám Future Port Prague ponúka optimálne prostredie pre získanie mladých talentov pre naše vízie o mobilite budúcnosti.“ – vysvetľuje Andre Wehner, Chief Digital Officer v ŠKODA AUTO.

Vozidlo ŠKODA VISION X dôsledne rozvíja digitalizáciu modelov ŠKODA a ponúka digitálne služby súvisiace s mobilitou ako Smart Parking, carsharingovú službu HoppyGo alebo CareDriver – službu ponúkajúcu mobilitu ľuďom, ktorí potrebujú pomoc pri každodenných cestách.

Náš tip
ŠKODA VISION X: HYBRIDNÝ KONCEPT NA BRATISLAVSKOM AUTOSALÓNE 2018 | FOTO

Na tomto mieste takisto odprezentujú ŠKODA AUTO spoločne so ŠKODA AUTO DigiLab svoje dva “carsharingové” projekty: HoppyGo, službu zdieľania vozov medzi súkromnými osobami, a Uniqway, carsharingový model pre študentov. 

Hľadanie talentovaných mladých ľudí

ŠKODA AUTO DigiLab prezentuje na festivale Future Port Prague aktuálne projekty a inovatívne vychtávky. Súčasťou oficiálneho programu bude Impact MeetingFuture of Mobility” organizovaný v ŠKODA AUTO DigiLab počas druhého dňa podujatia. V diskusii sa stretnú najuznávanejší rečníci a odborníci z celého sveta. Budú diskutovať o trendoch budúcnosti mobility a s ňou spojené businessové príležitosti, ktoré môžu pomôcť súčasnému automobilovému priemyslu k ďalšiemu rozvoju.

Future Port ponúka každému šancu zakúsiť budúcnosť už dnes. Konkrétne, naživo priamo na mieste a to aj vďaka inšpiratívnym rozhovorom a prednáškam,“ – hovorí zakladateľ Martin Holečko.

Okrem toho hľadá pražská dielňa nápadov na akcii talentovaných mladých ľudí, ktorí prichádzajú s vlastnými nápadmi k rozvoju digitálnych riešení mobility a chcú aktívne spoluutvárať transformáciu podniku na „Simply Clever spoločnosť ponúkajúcu najlepšie riešenia mobility.

Zdroj: tlačová správa

31. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+