MojElektromobil

Nórsko je nepochybne svetovým lídrom v prijímaní elektrických vozidiel. Napriek tomu, že sa tu predá najviac elektroáut na obyvateľa na svete, Nórsko nevyrába svoj vlastný elektromobil alebo automobil vôbec. Nový startup Fresco Motors to chce zmeniť a predstavil zaujímavý elektrický sedan.

Fresco Reverie nórsky elektromobil

Sedan Reverie so zapamätateľným dizajnom pripomína pôvodný prototyp Tesly Model S a automobilu Chrysler 300. Veľkostne sa Fresco Reverie zaraďuje medzi Teslu Model S a Model 3, ktoré sú dva najobľúbenejšie elektrické vozidlá v Nórsku. Je dlhý 4807 mm a rázvor náprav má 2746 mm.

Spoločnosť odhalila len obrázky a pravdepodobne ešte nemá ani funkčný prototyp. Napriek tomu Fresco sľubuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2 sekundy a najvyššiu rýchlosť až 300 km/h. Automobil bude mať indukčný elektromotor a 4-stupňovú automatickú prevodovku. Reverie má prísť aj s „mobilnými batériami“:

 

„Medzi majiteľmi spaľovacích áut je bežné, že majú pri sebe kanyster. Prečo by majitelia elektromobilov nemohli mať to isté? “

Startup tiež tvrdí, že jeho vozidlá sa budú dodávať s bezdrôtovým nabíjacím dokom. Fresco nezverejnilo dátum dostupnosti svojho elektrického sedanu, ale začala už naňho prijímať rezervácie. Páči sa vám nórsky elektromobil? Dajte nám vedieť v komentároch.

Fresco Reverie nórsky elektromobil

5. augusta 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+