MojElektromobil

Posledný víkend sa odohralo finálové kolo pretekov Formuly E v New Yorku, ktoré zastrešuje ABB. Holanďan Robin Frijns z tímu Envision Virgin Racing Formuly E prekonal Alexandera Simsa z BMW a vyhral tak posledné preteky sezóny.

Celkový titul však patrí Jean-Ericovi Vergnovi, ktorý získal dostatok bodov na ohájenie titulu pre seba a svoj tím DS Techeetah. Pozrite si 30-sekundový highlight z jazdy celkového šampióna:

Sims viedol prvú polovicu pretekov, kým ho Frijns nepredbehol skvelým ťahom na 1. zákrute okruhu. Frijns to dotiahol do úspešného konca a tešil sa zo svojho druhého víťazstva v sezóne. Pódiové umiestnenia si v New Yorku uchmatli aj spomínaný brit Sims z tímu Andretti a Sebastien Buemi z Nissanu.

Vergne vyhral celkový titul nezvyčajným spôsobom zo siedmeho miesta, keď ašpiranti na titul Mitch Evans a Lucas di Grassi v poslednom kole do seba narazili. Tím DS Techeetah tiež vyhral prvé miesto v preteku v rámci tímov.

Vergne štartoval preteky z 11. pozície (P11) za di Grassim a Evansom, avšak s 22-bodovým náskokom.

Vergne prepísal históriu

Súboj o titul sa pred pretekmi zredukoval na troch pretekárov – Vergna, Buemiho a Di Grasiiho. Víťaz Jean-Éric Vergne je prvý pilot v histórii série, ktorý úspešne obhájil titul a zároveň je dvojnásobným šampiónom. V newyorských pretekoch skončil na siedmom mieste, keď o 17 bodov predbehol Buemiho. Šancu na zisk titulu mal ešte Lucas di Grassi z Audi, ktorý po spomínanej kolízii s Mitchom Evansom z Jaguaru nedokončil. Tretie miesto konečného poradia patrí Lucasovi di Grassimu.

Pozrite si prvých 10 pilotov v newyorskom finále pretekov Formuly E:

15. júla 2019
Zdroj: Motorsport.com, Formula-e.sk

+