MojElektromobil

Správy o tom ako sa chce Ford vo väčšej miere sústrediť na európsky trh sa objavili ešte koncom roka 2022. Vtedy sa spomínal možných príchod deviatich plne elektrických modelov, medzi ktorými mal byť aj nový model Puma.

Ten najnovších informácií začal naberať reálne kontúry. Portál electrive píše, že plne elektrická verzia bude niesť meno Ford Puma Gen-E. Ten už bol oficiálne predstavený a vieme aj to, že sa má vyrábať vo fabrike Ford Otosan v Rumunsku. Štandardné predstavenie so všetkými podrobnosťami má prebehnúť počas tohto roka.

O špecifikáciách sa špekuluje

Technické špecifikácie neboli oficiálne potvrdené. Napriek tomu získame približnú predstavu o tom, ako by Ford Puma Gen-E mohol vyzerať. Informácie sa opierajú o skutočnosť, že novinka má vyrásť na rovnakej platforme ako modely Ford E-Transit Courier a E-Tourneo Courier. Táto dvojica totiž schádza z rovnakej výrobnej linky v Rumunsku.

Vybavené sú elektromotorom s výkonom 100 kW, batériami s kapacitou 55 kWh a podporujú DC nabíjanie do výkonu 100 kW, čo znamená, že nabitie z 10 na 80 % trvá približne 35 minút. Súčasťou výbavy je aj AC nabíjanie s výkonom 11 kW, kedy nabíjanie z 10 na 100 % trvá necelých 6 hodín. Vzhľadom na rovnaké “základy” sa predpokladá, že Puma by mohla mať veľmi podobné špecifikácie. Tieto informácie ale treba brať s určitým nadhľadom.

Ford priblížil, že Puma v prevedení so spaľovacím motorom dostane “športovo ladenú” prístrojovú dosku a pokročilé asistenčné systémy, vrátane 360-stupňovej kamery, asistenta pri cúvaní, ako aj aktívny systém núdzového brzdenia s funkciou pre križovatky.

Pripravuje sa na výrobu “lacných elektromobilov”

Automobilka do pozornosti dala aj prípravu podvozkovej platformy pre “cenovo dostupné elektromobily”. Práce na nej majú v tichosti prebiehať už dva roky. Podrobnosti si ale necháva pre seba.

Portál InsideEVs uvádza, že platforma má byť odpoveďou Fordu na rastúci tlak zo strany čínskej konkurencie, ktorá na trh útočí dravými cenami. Za druhého silného konkurenta je považovaná automobilka Tesla, z prostredia ktorej sa už dlhší čas ozývajú informácie o príprave lacného elektromobilu.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Nominujte elektromobily pre kategóriu Nominácia verejnosti!
9. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+