MojElektromobil

Svoje plány na poli elektromobility má aj svetoznámy koncern FCA (Fiat-Chrysler). Ten má pod svojimi krídlami aj tak luxusnú značku akou je Maserati. Hoci sa môže zdať, že koncern začal s elektrifikáciou a nasadzovaním elektrických modelov pomerne neskoro za konkurenciou, nové odvážne tvrdenie sa to snaží vyvrátiť.

Náš tip
VŠETKY NOVÉ MODELY MASERATI, KTORÉ PRÍDU NA TRH OD ROKU 2019, BUDU ELEKTRIFIKOVANÉ

Má sa Tesla čoho obávať?

Automobilka Tesla svojim spôsobom rozdrvila trh luxusných sedanov svojim elektrickým Modelom S. Predaje na niektorých trhoch tak priamo ohrozili luxusné sedany z dielne automobilky Maserati. Plne elektrické plány automobilky Maserati aktuálne siahajú do roka 2022. Okrem elektrického sedanu by sme sa však mali dočkať aj elektrického modelu Alfieri, teda “coupé.”  Ten by sa mal stať realitou dokonca skôr ako spomínaný elektrický sedan.

„Všetko sa elektrifikuje. Pozrite sa na naše produktové portfólio a vidíte, že ideme po Tesle,“ – vyjadril sa Tim Kuniskis, vedúci Alfa Romeo a Maserati, dvoch luxusných značiek koncernu FCA, pre NBC News.

Ak sa pozrieme na aktuálnu situáciu, horúcimi želiezkami na elektrifikovanom trhu sú rozhodne kompaktný Fiat e500, ale aj Chrysler Pacifica Hybrid. Vzhľadom na spomínaný postoj sa však pravdepodobne môžeme tešiť aj na luxusné prekvapenie pod značkou Maserati. Koncern navyše zahŕňa aj značky ako Alfa Romeo, Jeep či Dodge. Z prostredia týchto automobiliek však vyjadrenia nepoznáme.

Zdroj: electrek.co

13. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+