MojElektromobil

Elon Musk potvrdil, že spoločnosť Tesla predstaví novú najväčšiu kapacitu batérie pre Modely S a X s novou verziou pohonu Plaid v budúcom roku. Spoločnosť nemá vo zvyku oznamovať nové vylepšenia svojich vozidiel v predstihu kvôli ochrane predaja, ale tentokrát spravila výnimku.

V septembri spoločnosť Tesla potvrdila prípravu nového Modelu S s trojmotorovým „Plaid“ pohonom a nový prototyp podvozku. Počas posledných dvoch mesiacov testovala automobilka prototypy Modelu S s novým hnacím ústrojenstvom na závodnej trati Nürburgring. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk povedal, že Model S s novým hnacím ústrojenstvom a novými sedadlami bude k dispozícii v októbri/novembri 2020.

No po poslednom testovaní Musk hovorí, že príde budúci rok v lete. Očakáva sa, že Model S „Plaid“ sa stane novým špičkovým variantom pre vlajkovú loď značky Tesla s novým hnacím ústrojenstvom a iným hardvérom.

Teraz Musk potvrdil, že vozidlo bude mať aj väčšiu batériu:

V súčasnosti sa Model S a Model X vyrába s batériami o veľkosti 100 kWh pre verziu „Long Range“. Tesla pri novej verzii zrejme nepoužije články 2170, ktoré sa v súčasnosti používajú v Modeli 3, ale úplne novú batériu z vlastnej produkcie. Musk už predtým uviedol, že platforma Modelu S a Modelu X by umožňovala s existujúcimi článkami maximálnu kapacitu 120 kWh. Avšak, ako neskôr povedal, urobili pokrok vo vývoji batérií.

Tesla tiež predstavila nový prototyp Roadster, ktorý je vybavený batériou o veľkosti 200 kWh. Kapacita je dosiahnutá dvomi vrstvami 100 kWh batérií na sebe.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. novembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+