MojElektromobil

Výkonný a technologický riaditeľ Tesly v stredu navštívil Spojené kráľovstvo, kde s vládou rokuje a zvažuje lokáciu ďalšej európskej fabriky alebo R&D centra.

V poslednej dobe európske médiá informovali o záujme Tesly vybudovať vo VB výrobnú prevádzku.

Juhozápad Anglicka

Podľa nich britské Ministertvo medzinárodného obchodu hľadá priemyselné priestory pre kalifornskú automobilku, pričom jediná kalifornská automobilka je dnes výrobca elektromobilov Tesla. Rozlohové požiadavky ministerstva pre tieto priestory sú viac ako 37 hektárov.

“Vláda spolupracuje s priemyslom, aby vytvorila z krajiny vhodné miesto pre výrobu svetovo špičkových technológií elektrických vozidiel”, povedal hovorca ministerstva pre britský magazín Property Week. V článku magazínu sa spomína hľadanie priestorov pre novú gigafabriku Tesly, má sa zvažovať priemyselný park Gravity v juhozápadnej časti Anglicka.

Gigafabrika Tesly v Británii
Možná poloha budúcej fabriky Tesly v Británii (Ilustrácia: Tesmanian.com)

Spomínaný priemyselný park však vôbec nemusí skončiť ako úspešný. Pri výbere miesta pre prvú európsku fabriku (v Nemecku) sa kompetentní popálili na tom, že lokáciu nedokázali utajiť a už vopred oznámili konkrétne miesto. Elon Musk neskôr povedal, že zmenil pôvodné rozhodnutie pre fabriku do okolia Berlína kvôli tomu, že kompetentní nedokázali udržať diskrétnosť. Vo fabrike pri Berlíne (Giga Berlin) sa začnú vyrábať autá do 1 roka.

Tesla Powerpack
Premyselné úložiská energie Tesla Powerpack (Foto: Tesla)

Dodávateľ energie v Británii

Elon Musk pristál so svojim súkromným lietadlom na letisku Luton pri Berlíne. Dôvod jeho návštevy však nemusí byť fabrika na výrobu áut. Prednedávnom sa Tesla v Británii zaregistrovala ako dodávateľ energie v krajine. Musk pre časom uznal, že divízia Tesla Energy by mohla v budúcnosti vytvárať väčšiu časť biznisu ako výroba a predaj elektromobilov.

6. júna 2020
Zdroj: Tesmanian blog

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+