MojElektromobil

Elon Musk kritizuje situáciu, že médiá preháňajú a píšu o každej nehode Tesly, pričom nehody ostatných automobilov si tak veľmi nevšímajú. Po druhej nehode Tesly za posledný týždeň, ktorá sa dostala na titulky asi všetkých časopisov, Tesle sa dostáva neprimerané množstvo medializácie v porovnaní s ostatnými automobilmi poháňanými benzínom alebo naftou.

Náš tip
TESLA MODEL S A MODEL X DOSTANÚ „KEYLESS“ FUNKCIONALITU Z MODELU 3

Bol aktivovaný autopilot?

Poslednou nehodou modelu S bolo nabúranie zozadu do kamióna, ktorý zastavil na križovatke na červenej. Šofér sa zranil, no len ľahko a nebol v ohrození života.Taktiež sa nevie či autopilot bol zapnutý alebo vypnutý počas nehody, no niektoré médiá uvádzajú, že elektromobil “bol vybavený” autopilotom.

Elon Musk začal dnes odpovedať na Twitteri:

Ako môžeme vidieť z fotografie hore, vyzerá to tak, že dlhý predok Tesly Model S bol užitočný.  Elon Musk ostro a hlasno kritizuje veľký záujem o nehody elektomobilov jeho automobilky v médiách.

tesla model s aero

Aj napriek tomu, že sa nevie či autopilot bol zapnutý, táto nehoda je podobná tým, ktoré sa stali počas toho, ako bol zapnutý a vodiči nedávali pozor na cestu. Z takýchto nehôd sa toho môžeme veľa naučiť hlavne o aktívnej a pasívnej bezpečnosti vozidiel s autopilotom. Aktuálne na cestách jazdí vyše 300 tisíc modelov značky Tesla a je len otázkou času, kedy sa stanú ďalšie nehody, pretože tomu sa pri takomto počte automobilov nedá vyhnúť.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+