MojElektromobil

Elektromobilita dostáva priestor v rôznych odvetviach ľudskej činnosti. To, že k bezemisnej prevádzke chce prispieť aj policajný úrad v Dolnom Sasku, potvrdzuje správa o objednávke 215 kusov automobilu Volkswagen ID.3.

Autopark policajného zboru v Dolnom Sasku rozšíri 215 kusov modelu ID.3 a 175 kusov modelu Passat GTE.

Holger B. Santel, riaditeľ spoločnosti Volkswagen Germany, pri tejto príležitosti povedal: „Toto rozhodnutie v prospech spoločnosti Volkswagen je dôležité a môže slúžiť ako vzor pre ďalšie orgány v Nemecku aj mimo neho.“ A okrem toho ešte dodal: „Máme silnú ponuku a dúfame, že aj ostatné inštitúcie v Nemecku a Európe sa čoskoro budú tiež čoraz viac spoliehať na elektrickú mobilitu.“ Elektrické volkswageny ID.3 a ID.4 napríklad aktuálne testuje aj viedenská polícia. Súťaž na nákup elektrických vozidiel prebieha v celej Európe. Vozidlá ID.3, vyrobené v Zwickau (na mieste kde bol pôvodne vyrábaný neekologický Trabant) sú doručované policajným orgánom od augusta.

Neben den bestellten 215 vollelektrischen ID.3 wird die Polizei ihre bereits bestehende Flotte von 160 Volkswagen Passat GTE um weitere 175 Hybrid-Modelle des Passat aufstocken.

Pre doplnenie uvedieme, že model ID.3 nebude slúžiť ako cestná patrola, ale poputuje ku kriminálnej polícii, takže jeho jedinou špeciálnou výbavou je vysielačka a na strechu upevniteľné modré svetlo. Na prenasledovanie porušovateľov zákona však tiež v Dolnom Sasku nakúpili ekologické vozidlá. Do autoparku totiž pribudne 175 kusov plug-in hybridného modelu Passat GTE.

Zdroj: Volkswagen

27. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+