MojElektromobil

Všetko to začalo už v roku 2013, kedy japonská taxi služba ukázala smerovanie aj v tomto segmente verejnej dopravy. Celý vozový park totižto inovovala a staré automobily poháňané spaľovacími motormi, vymenila za elektromobily – konkrétne za model Nissan Leaf. Išlo o jeden z prvých krokov v globálnej taxi revolúcii.

Začalo to v Japonsku

Odvtedy uplynulo už niekoľko rokov a príklad japonskej spoločnosti nasledovali ďalšie po celom svete. Konkrétne sa ním inšpirovali taxi služby v Španielsku, Holandsku, Maďarsku, Veľkej Británii, Mexicu čo Poľsku. Všetky prešli k používaniu elektromobilov s nulovými emisiami. Dnes slúžia elektromobily Nissan LEAF a e-NV200 vo viac ako 113 mestách, v 26 krajinách a 5 kontinentoch.

Z nákupu elektromobilov nebenefituje iba životné prostredie, ale aj taxi služby. Tie majú oveľa menšie náklady na palivo aj údržbu. Na svoje si prídu aj cestujúci, ktorí zažívajú tichu a komfortnú jazdu. Zaujímavé štatistiky, ktoré vyplývajú z používania elektromobilov taxi službami, môžete nájsť nižšie v infografike.

Náš tip
Prvá fotografia interiéru nového Nissanu Leaf + info o systéme ProPilot

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: caradvice.com.au

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+