MojElektromobil

Ponuka a dostupnosť elektromobilov sa za ostatné roky náramne zlepšila, pribudlo množstvo zaujímavých modelov, a práve z tých teraz v jedinečnej ankete Elektromobil roka 2021 powered by ČSOB leasing môžete vybrať tie najlepšie modely.

Každý úspešný hlas sa automaticky dostáva do súťaže o jednu zo série lákavých cien. Vyhrať totiž môžete elektromobil na víkend, prípadne celý týždeň, vďaka čomu sa so svetom elektrických áut zoznámite v tej najlepšej podobe. Jednou z lukratívnych výhier je aj plug-in hybrid MINI Cooper SE Countryman.

Hlasovanie v ankete Elektromobil roka 2021 powered by ČSOB leasing pozostáva zo štyroch hlavných a jednej bonusovej kategórie: Elektromobil, Elektrické SUV, Plug-in hybrid, Plug-in hybridné SUV a Aplikácia automobilky.

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Jeden z vás, ktorý do ankety pozve najviac svojich známych, automaticky vyhráva 1000 € voucher na nákup nabíjačky či akéhokoľvek iného produktu od AgeVolt. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke ElektromobilRoka.sk.

Jednou z hlavných výhier je plug-in hybrid MINI Cooper SE Countryman, ktorý môže byť váš na celý víkend. Stačí zahlasovať v ankete Elektromobil Roka 2021 powered by ČSOB leasing.

Víkendové dobrodružstvo s MINI Cooper SE Countryman

Legendárne Mini s elektrifikovaným motorom. Exteriérom či interiérom ide stále o typické Mini, ktoré je takmer na nerozoznanie od klasickej verzie s výhradne spaľovacím motorom. Pri podrobnom preskúmaní exteriéru však predsa len narazíte na drobné detaily, ktorými automobilka upozorňuje na príbuznosť k elektrifikovaným modelom. Vedľa dverí vodiča sa nachádza elektrická zásuvka pre nabíjanie trakčnej batérie s výraznou krytkou so znakom elektrickej zásuvky.

Batéria uložená v kufri má kapacitu 10 kWh, čo má postačovať pre čisto elektrický dojazd až 51 kilometrov podľa normy WLTP. Pravidelným nabíjaním si viete výrazným spôsobom znížiť priemernú spotrebu paliva, vypúšťané emisie a aj celkové náklady na prevádzku. Ak je váš denný nájazd do 50 kilometrov, čerpaciu stanicu budete musieť navštevovať skutočne sporadicky. Batériu vozidla je možné nabíjať so štandardnej domácej zásuvky alebo z wallboxu. Čas nabíjania pri bežnom domácom nabíjaní je asi 4 hodiny, pri využití wallboxu klesá pod 3 hodiny.

Mini Countryman PHEV
Zdroj: Radovan Hlôška

Stále pritom ide o Mini, ktoré vás bude baviť za volantom, a to aj vďaka kombinovanému výkonu 162 kW. Spaľovací motor má výkon 92 kW a 220 Nm, pričom elektrický motor prispieva dodatočnou silou 70 kW a 165 Nm. Priestorovo vás pritom nebude vôbec obmedzovať. Pri obsadení všetkých piatich miest môžete využiť batožinový priestor s objemom 405 litrov. Pri jazde v trojici môžete sklopiť dve zadné sedadlá a využiteľný objem narastie až na 912 litrov. Po sklopení všetkých sedadiel sa objem navýši až na 1275 litrov.

Mini Countryman PHEV
Zdroj: Radovan Hlôška

 

 

 

 

 

 

Náš tip
Elektromobil roka 2021 powered by ČSOB leasing: Predstavenie kategórie Elektrické SUV

 

17. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+