MojElektromobil

BMW len nedávno spustilo naplno výrobu svojho ďalšieho elektromobilu iX3 v čínskom závode. K prvým zákazníkom sa tak dostane už čoskoro, pričom parametrami skôr kopíruje súčasnú ponuku elektromobilov. Už budúci týždeň by však malo BMW odhaliť ďalší elektromobil iNext, ktorý by mohol byť priamou konkurenciou pre Tesla Model X alebo Model Y.

Odhalenie budúci týždeň

BMW iNext sme už mohli vidieť na viacerých špionážnych fotografiách alebo renderoch. Dizajn je nám preto aspoň ako-tak známy, no z pohľadu parametrov zostáva pomerne veľkou záhadou. S istotou však pôjde o ďalší kľúčový model, ktorý by mohol priniesť ešte väčší konkurenčný boj v segmente elektromobilov v blízkej budúcnosti. Veľkosťou by malo ísť o triedu BMW X5. V súčasnosti má BMW v portfóliu tri elektromobily, a to okrem spomínaného iX3 aj BMW i3 a Mini Cooper SE.

Ohľadom možných parametrov sa na internete objavujú rôzne čísla. Z pohľadu dojazdu ide napríklad o 700, 600 alebo 400 kilometrov. Automobilka sama pôvodne hovorila o najvyššej hodnote, no napokon tieto slová zmiernili a dojazd upresnili na asi 560 kilometrov. Je viac ako isté, že budú k dispozícii viaceré verzie s rôznou kapacitou batérie, ale aj odlišným výkonom.

bmw inext

Celkový výkon elektromotorov by mohol začínať na 220 kW a končiť na 400 kW. Už čoskoro ale budeme môcť dohady zahodiť za hlavu, nakoľko BMW ohlásilo oficiálne predstavenie tohto modelu na 11. november.

Uskutoční sa v rámci akcie NEXTGen, ktorú si budete môcť pozrieť aj vy na oficiálnom streame. S istotou by sme sa mali dočkať predstavenia finálneho dizajnu a veríme, že to BMW doplní aj konkrétnymi parametrami o dojazde alebo nabíjaní. Čo sa týka ceny, očakáva sa, že BMW iNext bude siahať na cenovku $100 000. Išlo by teda o podobnú cenu, ktorú si pýta Tesla za výkonnejšiu verziu Model X  – $99 990. V tejto špecifikácii zvládne prejsť Model X podľa najprísnejšej normy EPA 550 kilometrov.

Ak sa teda očakávané parametre potvrdia, mohlo by ísť o celkom dobre postavený konkurenčný model.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+