MojElektromobil
eAutoportal 7. júna 2017

Automobilka Hyundai je známa svojimi plánmi v oblasti rozvoja elektromobility. Veď do roku 2020 chce uviesť celkovo 14 elektrifikovaných automobilov. Zaostávať však nechce ani ďalšia divízia Hyundai Motor Company, ktorou je Hyundai Truck & Bus Mega Fair. Tá v týchto dňoch predstavila autobus s čisto elektrickým pohonom s názvom Hyundai Elec City.

Zdá sa, že elektrické autobusy sa začínajú pomaly presadzovať. Len v Číne ich aktuálne jazdí okolo 250 000. Najväčšiu zásluhu má na tom automobilka BYD, ktorá distribuuje svoje elektromobily do celého sveta. Jej obrie elektrobusy budú už čoskoro súčasťou losangeleskej mestskej dopravy. Zmeškať „elektrický autobus“ v tejto oblasti však nechce ani Hyundai, ktorý začne svoj elektrobus sériovo vyrábať a predávať už budúci rok.

Náš tip
V L.A. budú jazdiť elektrické autobusy s rekordnou 547 kWh batériou

Slušný dojazd a rýchle nabíjanie

Hyundai Elec City disponuje polymérovou 256 kWh Li-Ion batériou, ktorá mu má zabezpečiť reálny dojazd okolo 290 km. Jej veľkým pozitívom je rýchlosť nabíjania. Na rýchlonabíjačke sa údajne dokáže nabiť za čosi vyše hodiny. Výkon elektromotora je 240 kW.

„Elektrobus Hyundai Elec City je letmým pohľadom do budúcnosti MHD. Demonštruje vhodnosť priekopníckeho elektro-pohonného ústrojenstva spoločnosti Hyundai Motor pre komerčné využitie. Ponúka najlepší dojazd vo svoje triede, ako aj nadštandardné bezpečnostné systémy a výbavu. V elektrobuse sa nachádza systém monitorovania okolia vozidla či plne digitálna prístrojová doska.“

Zdroj: insideevs.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. júna 2017
Fotománia

+