MojElektromobil

Elektrické SUV Lagonda, ktoré prichádza z dielne dcérskej značky britskej automobilky Aston Martin, vychádza zo štúdie Vision Concept, ktorú sme mohli po prvý krát vidieť už v marci na tohtoročnom svetoznámom autosalóne v Ženeve.

Náš tip
ASTON MARTIN PREDSTAVIL ELEKTRICKÉ SUV LAGONDA

“Lagonda je prvá svojho druhu. Ide o priestranné, vysokovýkonné SUV s pohonom 4×4, ktoré úspešne zosúlaďuje lásku k technológii, luxusu a štýlu.”

Aston Martin Lagonda

“Pri oživení jedného z najznámejších názvov v motorizme sme vytvorili jedinečnú príležitosť. Tá nám umožňuje využiť dedičstvo 20. storočia a navrhovať autá vrátane požiadaviek a želaní 21. storočia.” – hovorí Andy Palmer, generálny riaditeľ spoločnosti Aston Martin.

Vedúci na poli dizajnu v rámci automobilky Aston Martin, Marek Reichman, nešetril slovami chváli na nový elektromobil. Takisto povedal, že sériové vozidlo si zachová “odvážnosť” konceptu, ktorý bol odhalený na autosalóne v Ženeve.

“Lagonda je luxusná značka, ale je tiež založená na technológiách. Bude to iné ako ktorékoľvek SUV. Vzhľad tohto vozidla tak musí odrážať túto novú realitu a slúžiť ako cesta k budúcnosti, v ktorej tie najviac žiadané a najviac prestížne vozidlá rozhodne majú svoje miesto. “ – povedal Marek Reichmann, vedúci dizajnu automobilky Aston Martin.

Zdroj: insideevs.com

30. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+