MojElektromobil

Aston Martin dnes odhalil fotografie konceptu svojho nadchádzajúceho modelu Lagonda, ktoré by malo byť prvým elektrickým ultra luxusným SUV na svete.

Dizajnový jazyk novinky pochádza z Lagonda Vision konceptu, ktorý bol predstavený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Ten je náznakom, ako by nové SUV malo reálne vyzerať a Aston Martin potvrdil, že od tohto konceptu sa finálny model veľmi odlišovať nebude.

Marek Reichman, viceprezident spoločnosti Aston Martin:

“Lagonda SUV si zachová odvahu Vision konceptu. Lagonda je luxusná značka, ale má technologické korene. Svojimi jazdnými vlastnosťami nebude, ako ostatné SUV a preto si musí zachovať unikátny vzhľad.”

Malo by ísť o čisto elektromobil, Aston Martin zatiaľ nepovedal, či technológie budú vyvíjané priamo u nich alebo v spolupráci s nejakým technologickým partnerom. Keď sa nová Lagonda dostane na trh, na poli luxusných automobilov vo Veľkej Británii bude mať dvoch silných konkurentov. Rolls Royce Cullinan a Bentley Bentayga.

Typickým znakom modelov značky Aston Martin bola vždy veľká, dlhá kapota, ktorá ukrývala veľké motory. V novinke kapota takmer neexistuje. Dôvod je jednoduchý – elektromotor. Batérie sú priamo v podlahe a každá náprava obsahuje svoj vlastný elektromotor, čo zaručuje veľký batožinový priestor a rovnako aj priestranný interiér.

Čo môžeme očakávať a kedy bude k dispozícii?

Dojazd elektromobilu by mal byť na úrovni až 600 kilometrov, no cena bude  určite veľmi vysoká. Na cesty by sa mal dostať už v roku 2021

Zdroj: auto123.com thedrive.com

18. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+