MojElektromobil

V susednom Česku už zastúpenie automobilky Hyundai odhalilo oficiálny cenník lákavého elektromobilu Hyundai Kona Electric. Slovenské ceny však zatiaľ nepoznáme a tak môžeme získať aspoň približnú predstavu na základe českých cien.

Náš tip
HYUNDAI ZAHÁJIL VÝROBU ELEKTRICKÉHO MODELU KONA ELECTRIC. ODOSIELA PRVÝCH 1000 OBJEDNÁVOK

Hyundai Kona Electric | Cena

Základný model so 100 kW elektromotorom, kapacitou batérie na úrovni 39,2 kWh a dojazdom 345 kilometrov na jedno nabitie by mal začínať na cene 899 990 českých korún. To činí v prepočte takmer 35 100 EUR. Cena okolo tejto hodnoty by tak mohla byť realitou aj na slovenskom trhu. Vyššia verzia so 150 kW elektromotorom, batériou o kapacite 64 kWh a dojazdom až 546 kilometrov na jedno nabitie vás v Češku bude stáť 1 059 990 korún. To v prepočte činí približne 41 339 EUR.

Hodnota krútiaceho momentu je pre obe verzie rovnaká – 395 Nm. Niektoré prvky výbavy je následne možné dokúpiť v rámci balíčka Efficiency za 65 tisíc českých korún (asi 2535 EUR). Tento balíček ponúka napríklad hlavné LED svetlomety, kombinované zadné LED svetlomety, tepelné čerpadlo pre ochladzovanie a ohrievanie interiéru (v balíčku ECO sa nenachádza) alebo tiež systém automatické stierače, tmavé okná a ďalšie prvky výbavy.

K dispozícii bude u našich českých susedov aj verzia POWER s výbavou Future. Tá okrem štandardu už zahŕňa aj spomínaný balík Efficiency. Verzia POWER vo výbave Ultimate by mala stáť 1 199 990 českých korún (v prepočte približne 46 799 EUR). Výbava Ultimate bude obsahovať asistenta pre vedenie vozidla v jazdných pruhoch, sledovanie únavy vodiča a bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov.

Výrobca ponúka záruku v trvaní piatich rokov bez obmedzenia kilometrov. Záruka na batériu činí následne 8 rokov alebo 200 tisíc najazdených kilometrov. Nabíjačka v prípade tohto vozidla má výkon 7,2 kW, pričom výrobca prisľúbil aj podporu 100 kW rýchlonabíjania.

Zdroj: fdrive 

1. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+