MojElektromobil

Od predstavenia pôvodného MINI E ubehlo už desať rokov. V budúcom roku sa chystá predaj najnovšieho modelu, ktorý bude tiež elektrický. Video je z továrne v Oxforde, kde sa ročne vyrobí až 200 tisíc automobilov. Elektrický model plánuje MINI vyrábať tiež v tejto továrni, no zmluvu má aj s Číňanmi.

Zaujímavé zábery

Okrem toho automobilka oznámila, že investovala nemalú sumu do výroby batérií v Nemecku, čím chce podporiť domácu výrobu a finálne skladanie jednotlivých dielov práve v Oxforde. Na krátkom videu môžete vidieť niekoľko záberov zo skladania motora a tiež pripájanie batérie k spodnej časti elektromobilu.

O samotnej kapacite batérií zatiaľ informácie nie sú. Očakáva sa, že bude podobná, akú má napríklad BMW i3. Dojazd by mal byť na úrovni okolo 190 – 200 kilometrov. Oproti klasickému MINI by mala batéria zvýšiť hmotnosť vozidla o približne 140 kilogramov.

Náš tip
Značka Mini ukázala, ako bude vyzerať prvé elektrické Mini
29. mája 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+