MojElektromobil

Predmetom konferencie „Elektrické autobusy pre mesto“ boli jednak nové technológie pre elektrické autobusy a prevádzkové skúsenosti s nimi a jednak prostriedky a spôsoby financovania, keď okrem európskych dotácií je stále viac potrebné rozvíjať aj národné zdroje alebo rozmanité bankové nástroje a „alternatívne“ obchodné modely.

Náš tip
ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO: SPRIEVODNÝ PROGRAM VEĽTRHU BUS SHOW 2018

Elektrické autobusy pre mesto

Tohtoročná konferencia sa konala 5. júna 2018 v Nitre, a to pri príležitosti premiérovej slovenskej výstavy BUS SHOW 2018. Hlavnou témou pre aktuálny ročník boli elektrobusy, ale aj nabíjacia infraštruktúra pre elektrobusy, dôležitou súčasťou boli aj parciálne trolejbusy a palivočlánkové autobusy, ktoré sú v súčasnosti čoraz viac populárne aj pre mestskú mobilitu.

Elektrické autobusy predstavujú alternatívu bez emisií k autobusom so spaľovacím motorom. Po technickej stránke ide o pomerne zrelý produkt, oproti štandardným autobusom im však chýba akási “veľkosériová” výroba. Aj to je faktor, kvôli ktorému sú stále tieto vozidlá minimálne 2-3 krát drahšie oproti svojim naftovým súrodencom. Elektrobusy však majú úspornejšiu prevádzku, obzvlášť pokiaľ ide o pomer palivo/energia. Nie však natoľko, aby to kompenzovalo zvýšenú investíciu. Tieto vozidlá je tak potrebné obvykle dotovať z verejných zdrojov.

Mediálny partner konferencie je eAutoPortal.sk

Zdroj: tlačová správa

11. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+