MojElektromobil

Tesla v záujme posilnenia príjmov zvykne okrem predaja elektromobilov príležitostne ponúkať aj rôzne netradičné produkty. Spomenúť si môžeme napríklad na šortky, šiltovky, “plameňomet” či dokonca tequilu alebo čerstvo píšťalku v tvare Cybertrucku. Napriek tomu, že často ide o skutočne netradičné produkty, vypredať sa zvyknú extrémne rýchlo.

Najnovšie prichádza s produktom, ktorý je úzko prepojený so segmentom elektromobily. Do predaja sa dostáva elektrická štvorkolka pre deti s názvom Cyberquad for Kids. Novinka čiastočne vychádza z prototypu štvorkolky “Tesla CyberQuad”, ktorá bola súčasťou oficiálneho predstavenia očakávaného pick-upu Tesla Cybertruck. V podstate by malo ísť o jej zmenšenú verziu, no použité sú tu prvky dizajnového jazyka zo samotného Cybertrucku. Téme sa venoval portál TheVerge.

Tesla Cyberquad for Kids | Foto: Tesla

Elektrická štvorkolka pre deti vznikla v spolupráci so spoločnosťou Radio Flyer. Tá sa zameriava na výrobu detských elektrických autíčok. Už pred časom predstavila detské elektrické autíčko s dizajnom Tesly Model S, ktoré otestoval známy youtuber Bjorn Nyland

Cyberquad for Kids je určená deťom od 8 rokov, má maximálne zaťaženie 68 kg a na jedno nabitie prejde približne 24 kilometrov. Pýši sa oceľovým rámom, čalúneným sedadlom a prispôsobiteľným odpružením so zadnými kotúčovými brzdami.

O pohon sa stará elektromotor s výkonom 500 W, maximálna rýchlosť dosahuje 16 kilometrov za hodinu a energiu dodáva batéria s kapacitou 288 Wh. Plné nabitie má byť otázkou 5 hodín. Elektrická štvorkolka Cyberquad for Kids sa zatiaľ predáva výhradne cez e-shop v Spojených štátoch. Cena začína na 1900 dolároch.

Náš tip
Desať top akcelerujúcich elektromobilov a Dacia…

 

2. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+