MojElektromobil

Populárna automobilka Aston Martin prichádza s ďalším prekvapením. V spolupráci so spoločnosťou Triton vyvíja elektrickú ponorku s 30 kWh batériou, ktorú ste doteraz mohli poznať pod názvom Project Neptune. Jej odhadovaná cena je šokujúca.

Ponorka Project Neptune bude pravdepodobne dostupná ako limitovaná edícia v obmedzenom počte. Počin vznikol v spolupráci so spoločnosťou Triton – expertom na ponorné plavidlá. Pripravovaný model vychádza z trojmiestnej ponorky Triton 1650/3 Low Profile. Dostane však nový dizajn s aerodynamickými tvarmi, pod ktorý sa popísala práve spoločnosť Aston Martin. Konkrétne má ísť o najľahšiu a najkompaktnejšiu trojmiestnu ponorku, aká bola kedy vyrobená.

Náš tip
ELEKTROMOBIL ASTON MARTIN RAPIDe, ĎALŠÍ KANDIDÁT DO „BONDOVKY“

aston martin project neptune

Až do hĺbky 500 metrov

Zariadenie bude disponovať batériou s kapacitou 30 kWh, ktorá má zabezpečiť energiu na 12 hodín prevádzky. Celková hmotnosť zariadenia činí približne 4 tony a obsahuje dokonca klimatizáciu. Možnosť ponorenia sa do hĺbky 500 metrov je ďalšou pridanou hodnotou tohto výnimočného stroja.

Triton 1650/3 Low Profile
Triton 1650/3 Low Profile

Projekt, ktorý pochádza od spoločnosti Aston Martin Consulting, prináša futuristický dizajn, ktorý vyniká v porovnaní s bežným modelom 1650/3 LP od spoločnosti Triton, na ktorom je založený. Ak vás ponorka “Aston Martin” zaujala natoľko, že uvažujete o jej kúpe, pripravte si poradny balík peňazí. Cena novej elektrickej ponorky sa totiž odhaduje na 3,3 milióna doláro. Maximálna rýchlosť plavidla je cca 6 km/h.

Náš tip
Volvo predstavilo plug-in hybridné GT-kupé s elektrickým dojazdom 150 km a výkonom 600 koní

Zdroj: motor1.com

19. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+