MojElektromobil

EVS 35, nórska konferencia zameraná na elektromobilitu, priniesla prezentáciu nového nabíjacieho štandardu Megawatt Charging System, no svoje miesto tu malo aj prekvapenie priamo zo Slovenska. Priamo v „Mekke elektromobility“ bolo možné vidieť slovenskú legendu v plne elektrickom prevedení pre 21. storočie – elektrický moped Babetta.

V pozadí tohto netradičného oživenia doterajšieho synonyma ľahkého mopedu stojí firma babetta z Košíc. Na nórskej konferencii prezentovala svoju elektrickú novinku Babetta Model S45, ktorá vzišla z päťročného vývoja. Poháňa ju elektromotor Bosch s výkonom 350 W, maximálna rýchlosť je stanovená na 45 km/h a dojazd na jedno nabitie sa pohybuje v rozmedzí 80 až 100 kilometrov.

Model je vybavený dotykovým displejom, ktorý obsahuje navigáciu a ponúka prístup k základným nastaveniam mopedu. Okrem dotykového ovládania sú k dispozícii aj fyzické tlačidlá. Slovenská Babetta Model S45 sa bude predávať od októbra 2022. Vybrať si bude možné z piatich farieb a cena je 7 999 €.

elektrická babetta
Elektrická Babetta Model S45 | Foto: Michal Chabada

Okrem modlu Babetta Model S45 je z dielne košickej firmy možné siahnuť po kúsku Model E25. Ten je vybavený elektromotorom o výkone 250 W a maximálna rýchlosť dosahuje 25 km/h. V predaji bude taktiež v piatich farbách od októbra 2022, pričom cena je v tomto prípade stanovená na 5 999€.

Elektrická Babetta
Elektrická Babetta Model S45 | Foto: Michal Chabada

Fotogaléria Babetta Model S45

27. júna 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+