MojElektromobil

Vo svete elektromobilov sa z času na čas objaví aj jemne kuriózny model. Tentokrát prichádza z dielne start-upu s názvom Electra Meccanica. Niet pochýb o tom, že osobné vozidlo s troma kolesami vyzerá prinajmenšom veľmi netradične. Kto však nemá rád extravaganciu, môže zvoliť o čosi konzervatívnejší elektrický roadster.

Náš tip
TAKTO BY MOHLA VYZERAŤ TESLA MODEL S NOVEJ 2. GENERÁCIE | FOTO

Electra Meccanica | Solo a Tofino

Spoločnosť tento týždeň zverejnila ponuku na viac ako 2 milióny akcií, aby získala celkovo až 10 miliónov dolárov. Takýto „verejný“ prístup by mal začínajúcej automobilke pomôcť aj v prípade produkcie dvojice nových elektrických modelov Solo a Tofino.

Solo je práve spomínaná kontroverzná „trojkolka,“ pričom za sumu 15 000 dolárov ponúkne dojazd 160 kilometrov na jedno nabitie, maximálnu rýchlosť 130 km/h, nabíjanie (220V) už za 3 hodiny a zrýchlenie z nuly na stovku za priemerných 8 sekúnd. Model Tofino je následne štýlový roadster na štýl modelu Porsche 356. Za štartovaciu sumu 37 000 dolárov ponúkne o čosi viac štandardnú konštrukciu, maximálnu rýchlosť 200 km/h, dojazd až 400 kilometrov na jedno nabitie či zrýchlenie z nuly na stovku za 7 sekúnd.

Prvé dodávky týchto zaujímavých vozidiel začali už začiatkom tohto roka v Kanade a USA. Pomerne odvážny cieľ však hovorí o celkovo až 75 000 dodávkach vozidiel do roku 2020. Ako sa bude novým modelom dariť budeme rozhodne sledovať aj naďalej.

Zdroj: electrek.co

13. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+