MojElektromobil

Na ocenenie v rámci ankety VIA BONA 2017 bolo nominovaných 48 spoločností v ôsmich rôznych kategóriách. Nezávislá komisia, ktorú tvorili zástupcovia biznisu, štátnej správy, médií, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií posunula nakoniec do samotného finále iba 22 spoločností.

Náš tip
ALPHA TAXI: V MARTINE VZNIKÁ NOVÁ TAXISLUŽBA S ELEKTROMOBILMI!
Spoločnosť GO4, ktorá prevádzkuje elektrické taxíky v hlavnom meste, získala ocenenie v rámci ankety VIA BONA 2017.

GO4 ako “zelená firma”

Zelenou firmou sa v rámci ankety stala práve spoločnosť GO4. Tá prevádzkuje ekologickú taxi službu E-taxi, ktorá podporuje rozvoj elektromobility v našom hlavnom meste. Spoločnosť má za sebou aj kuriérsku službu na bicykloch s názvom “Švihaj Šuhaj.” Novou elektrickou taxi službou s nulovými emisiami chce naplniť svoj ďalší cieľ.

„Prínosom nášho projektu je preukázateľné zníženie emisií, hluku a prachových častíc v Bratislave a okolí.“ – ozrejmil projektový manažér spoločnosti GO4 Jozef Petráš.

Spolu so známou taxi službou Hopin sprevádzkovali v Bratislave sedem elektrických taxíkov. To výrazne prispieva k zlepšeniu životného prostredia v hlavnom meste. Taxíky za prvý polrok najazdili zhruba 200-tisíc kilometrov a ušetrili tak až celkovo 40 ton emisií CO2.

„Dostali sme ponuku rozšíriť náš projekt zatiaľ do dvoch ďalších slovenských miest a jedného ďalšieho členského štátu EU.“ – pokračuje Jozef Petráš.

Poznáte elektrické taxíky v Bratislave? Zviezli ste sa takýmto taxíkom v našom hlavnom meste? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: ekonomika.sme.sk 1, 2, etaxi.sk

17. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+