MojElektromobil

Kuriérska spoločnosť DPD na tohtoročnom Salóne elektromobilov nemôže chýbať. K zodpovednému prístupu k životnému prostrediu sa hlási dlhodobo a aj na Slovensku má DPD najväčšiu flotilu vozidiel na elektrický pohon medzi doručovacími spoločnosťami. Plány v tejto oblasti má však ešte ambicióznejšie.  

DPDgroup sa k udržateľnému doručovaniu verejne zaviazala pred desiatimi rokmi. Už od roku 2012 sa každý jeden balík, ktorý spoločnosť doručí, do cieľa dostane bez toho, aby mal negatívny vplyv na životné prostredie.

Emisie skleníkových plynov DPD dôsledne monitoruje a neustále ich množstvo znižuje. Zostávajúce emisie kompenzuje pomocou investícií do projektov, ktoré sa venujú obnoviteľnej a čistej energii tak, aby bola uhlíková stopa každej doručenej zásielky nulová.   

Rastúca flotila elektrických vozidiel 

Spĺňať tento záväzok jej pomáha aj stále rastúca flotila vozidiel na elektrický pohon. Na Slovensku dnes pod značkou DPD každý deň jazdí viac ako 50 elektromobilov, pričom do konca roka sa ich počet zdvojnásobí. Plány spoločnosti sú však omnoho ambicióznejšie. Už v roku 2025 bude DPD doručovať zásielky v celej Bratislave výlučne vozidlami s elektrickým pohonom. Hlavné mesto Slovenska sa tak zaradí k 225 európskym mestám, v ktorých bude kuriérska spoločnosť využívať výlučne lokálne nízkoemisné vozidlá.

„Vozidlá, ktoré slúžia na doručovanie zásielok najazdia každý deň desiatky kilometrov. Každý nový elektromobil namiesto auta so spaľovacím motorom znamená menej exhalátov a zdravšie prostredie pre nás všetkých,” hovorí Peter Pavuk, generálny riaditeľ  DPD na Slovensku.

Elektrická flotila DPD | Foto: DPD

Bezemisné doručovanie 

DPD sa na bezemisné doručovanie zodpovedne pripravuje. Nové, moderné priestory v blízkosti bratislavského letiska, ktoré DPD otvorilo v minulom roku, už majú potrebnú infraštruktúru na obsluhu a nabíjanie desiatok elektromobilov.

Dopyt po doručovacích službách sa zvyšuje a rastúci trend bude pokračovať aj naďalej. Ľudia si zvykli nakupovať z pohodlia svojho domova a bez kuriérskych služieb sa nezaobídu. Našim cieľom je, aby tento rast bol dlhodobo udržateľný a nezasahoval negatívne do životného prostredia. Aj preto pravidelne investujeme do moderných technológií, ktoré nám pomáhajú rásť udržateľným spôsobom,” vysvetľuje Peter Pavuk.

18. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+