MojElektromobil

Aktualizácia 1.7.2020

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky dnes zverejnilo ďalší aktuálny zoznam žiadateľov o dotácie na nákup elektrických a plug-in hybridných vozidiel, ktorý bol rozšírený aj o ďalších ľudí čakajúcich v zásobníku.

Zatiaľčo posledný zoznam sa končil číslom 668, ten aktuálny sa zastavil na čísle 755. Oslovených teda bolo 87 ľudí čakajúcich v zásobníku, no už 7 z nich stihlo svoju žiadosť stornovať, čím sa uvoľnilo miesto pre ďalších žiadateľov.


Pôvodný článok

Po mesiaci tu máme opäť aktualizovaný zoznam schválených žiadostí o dotácie na nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Ministerstvo hospodárstva zverejnilo novú tabuľku, kde sa objavilo takmer dvesto ďalších schválených žiadostí.

185 schválených žiadostí

Dlhé čakanie spôsobené komplikáciami ešte pri spustení dotačného procesu, no predovšetkým v súvislosti s pandémiou koronavírusu, sa končí pre ďalších žiadateľov. Naposledy sme vás informovali o aktuálnom zozname takmer pred mesiacom. Ministerstvo hospodárstva spolu so SIEA však dnes konečne priniesli ďalší aktualizovaný zoznam, ktorý obsahuje presne 185 ďalších schválených žiadostí. Dobrou správou teda je, že komisia opäť zasadala a celý proces pokračuje plynulo ďalej.

Celkovo bolo schválených 521 žiadostí, pričom až 79 ľudí, respektíve firiem, zmenilo názor a žiadosť nakoniec stiahlo. Od posledného zoznamu ide v tomto smere taktiež o nárast – storno vykonali ďalší 4 žiadatelia. Pre ľudí v zásobníku je teda aj toto dobrá správa. V tomto momente teda zostáva neschválených približne 70 žiadostí, čo znamená, že komisia by mala zasadať už iba raz.

1. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+