MojElektromobil

Na Slovensku by sa do predaja už čoskoro mohol dostať ďalší zaujímavý elektromobil s veľmi príjemnou cenou. Naznačuje to príspevok, ktorý na sociálnej sieti Facebook zverejnilo slovenské zastúpenie značky Dongfeng.

Nezachádza síce príliš do detailov, no i to málo, čo bolo zverejnené, maľuje celkom jasný obraz. V príspevku sa spomína 5-miestny elektromobil s cenou pod 20 000 €. Neskôr je upresnené, že ide o model DONGFENG NAMMI s predpokladanou cenou 18990 € s DPH a batériou až do 40 kWh.

Dongfeng v príspevku používa aj veľavravné hashtagy, ktoré hovoria o tom, že sa pozeráme na “najdostupnejší elektromobil na trhu”. Pridáva k tomu ešte aj #2024, čo podľa všetkého avizuje, že do predaja by sa mal dostať už počas budúceho roka.

Pripomeňme si, že na našom trhu sú najlacnejšími elektromobilmi aktuálne modely Dacia Spring Electric (20 250 €) a Smart EQ ForTwo (22 726 €). V druhej polovici roka 2024 sa k nim pripojí čerstvo predstavený Citroën ë-C3 (23 200 €). Ak sa teda zastúpeniu značky Dongfeng skutočne podarí dodržať cenu 18990 € s DPH, tak skutočne pôjde o najdostupnejší elektromobil.

O sľubovanej novinke toho z predmetného príspevku veľa nevieme. Podľa obrázka by ale malo ísť o model Nammi 01, ktorý veľmi čiastočne popisuje portál CarNewsChina. Ide o malý elektrický hatchback so 120 kW elektromotorom a podporou pre solid-state batérie. V tomto smere si ale treba dávať pozor. Spomína sa, že model stojí na platforme, ktorá podporuje solid-state batérie, nie vyslovene to, že by bol týmto typom batérie reálne vybavený. Informácie sú však veľmi strohé.

Spomínaný napríklad nie je ani celkový dojazd. Namiesto toho sa objavuje informácia, že 8 minútové nabíjanie zabezpečí dostatok energie na 200 kilometrový dojazd. Podporovaná má byť aj funkcia podobná V2L pre využívanie energie z batérie na napájanie externých zariadení. Opäť ale chýbajú detaily.

Malý elektromobil má byť vybavený aj viacerými asistenčnými systémami, vďaka čomu je možné dosahovať autonómnu jazdu druhej úrovne (L2). Na bližšie informácie si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Náš tip
Čaká nás záplava lacnejších elektromobilov? Známy koncern chystá viacero modelov
19. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+