MojElektromobil

Slovenské domácnosti v roku 2024 nebudú v porovnaní s rokom 2023 platiť viac za elektrickú energiu. Ako informoval tlačový odbor MH SR, ceny elektrickej elektriny, plynu a tepla sa v roku 2024 pre domácnosti nezmenia. Meniť sa nebudú ani poplatky a ceny za distribúciu. Pre majiteľov elektromobilov by to v praxi malo znamenať, že počas roka 2024 budú za domáce nabíjanie platiť rovnako ako v roku 2023.

MH SR dodáva, že ceny energií zostanú pre domácnosti i zraniteľných odberateľov na rovnakej úrovni ako v roku 2023, pričom pre maloodberateľov s nízkou spotrebou dokonca ceny elektrickej energie klesnú približne o 10 % za komoditu a ceny plynu klesnú pre tieto subjekty až o takmer 20 % za komoditu. Na nezmenenej úrovni pre všetkých zostanú poplatky a ceny za distribúciu.

Rozhodla o tom vláda SR na svojom zasadnutí v stredu 6.12.2023. Podľa dostupných informácií na toto opatrenie zo štátneho rozpočtu poputuje 1,25 miliardy €.

Konkrétne mala byť schválená sústava nariadení vlády, ktoré garantujú pre občanov na medziročnej úrovni nezmenené ceny elektriny, plynu a tepla. Medziročne vláda pomôže viac s cenami tepla pre detské domovy, študentské domovy alebo zariadenia sociálnych služieb zapísaných do registra sociálnych služieb.

Náš tip
Narodeninová súťaž: MojElektromobil.sk oslavuje a vy môžete vyhrať 100x kalendár pre rok 2024!
7. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+