MojElektromobil

Dodge Challenger SRT Demon je bezpochyby rýchle auto. Všetci ale vedia, že v súboji proti Tesle Model S P100D nemá žiadnu šancu. Momentálne to priznal aj samotný výrobca. Objavila sa reklama, v ktorej tvrdí, že Dodge Demon je najrýchlejšie auto na svete, čo sa týka akcelerácie. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, až na dodatok pod fotografiou, ktorý hovorí „excludes non-mass production vehicles and hybrids/electrics“, čiže s vylúčením hybridov, elektromobilov a nemasovo vyrábaných automobilov.

Ako to vlastne je?

Hlavným problémom je nedostatok trakcie. Model S doslova vystrelí zo štartu a tým pádom je jednoznačným víťazom. Nemôžeme ale povedať, že Demon nie je schopný Teslu poraziť, no za volantom by musel sedieť naozaj veľmi skúsený šofér, ktorý by bol vycvičený práve na jazdu s Demonom. Pokiaľ by sme do oboch vozidiel posadili náhodných šoférov, 9 z 10 súbojov by vyhrala práve Tesla.

tesla model s rekordny dojazd

Náš tip
JAGUAR I-PACE VS. TESLA MODEL X 100D / P100D V „DRAG“ ZÁVODE | VIDEO

Podobný scenár by sme mohli vidieť aj pri ostatných elektromobiloch. Ich výhodou je, že ponúkajú maximálny točivý moment hneď od začiatku. Automobily, ktoré sú poháňané konvenčne začínajú elektromobily dobiehať pri vyšších rýchlostiach, no vtedy je už neskoro.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+