MojElektromobil

Poznáte PCP, nový produkt pri financovaní elektromobilov do firmy? Nie? Vypočujte si najnovšiu epizódu podcastu Na plný prúd, ktorou začína miniséria o daňových aspektoch zavádzania elektromobilov do firiem. V prvej časti tejto minisérie sa Patrik Križanský⁠, riaditeľ SEVA, rozpráva s Jurajom Ďuratný⁠m, daňovým poradcom a spolupracovníkom SEVA pre oblasť daní a účtovania aj o:

  • zavádzaní elektromobilov do flotily;
  • odpisových skupinách;
  • dani z príjmov, kde pribudla nová – nultá – odpisová skupina pre osobné elektromobily;
  • dani z motorových vozidiel, kde je skupina EV zvýhodnená;
  • navrhnutých opatreniach, ktoré pripravila SEVA a ktoré by pomohli urýchliť adopciu elektromobilov v SR

Podcast si môžete vypočuť na podcastových platformách:

Pripomeňme si aj časť podcastu Na plný prúd, v ktorej sa rozprával Patrik Križanský, riaditeľ SEVA s Petrom Badíkom, Co-founder & Managing Partner GreenWay Infrastructure. Témou podcastu bolo, okrem iného aj to, že elektriny pre elektrické vozidlá bude dostatok, na ich nabíjanie však bude potrebné v niektorých typoch lokalít posilňovať kapacitu pripojenia. Zaujímavá je aj časť s názvom Hustejšia sieť nabíjacích staníc ako príležitosť pre slovenské firmy, ktorá sa taktiež venuje novej legislatíve EÚ.

Náš tip
Podcasty o elektromobiloch: Zaujímavé informácie a názory podané príjemnou formou
11. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+