MojElektromobil

You You Xue, jeden z prvých majiteľov elektromobilu Tesla Model 3, ktorý plánoval aj neoficiálny “Road Trip” po Európe, nešťastne havaroval. Majiteľ takisto tvrdí, že Tesla zapríčinila nehodu neprirodzeným správaním počas riadenia prostredníctvom funkcie čiastočne autonómneho riadenia s názvom Autopilot. Ako sme vám priniesli v predošlých článkoch, medzi plánovanými zastávkami v Európe mala byť aj Bratislava. Táto zastávka sa spolu s ďalšími ruší, keďže elektromobil je v nepojazdnom stave.

Náš tip
ELEKTROMOBILY TESLA BUDÚ MAŤ BUDÚCI ROK MOŽNOSŤ ČERVENÉHO INTERIÉRU

Tesla Model 3 a ďalšia nehoda

Nehoda sa stala pod taktovkou Autopilota, na pomerne nenáročnej ceste, a to v rýchlosti 120 km/h. Vozidlo malo pokračovať a udržiavať túto rýchlosť, pričom podľa slov majiteľa vozidlo v určitom okamihu vybočilo z jazdného pruhu a nabúralo do zvodidiel. Stalo sa to v mieste, kde sa cesta rozchádzala. Elektromobil má poškodenú prednú nápravu a bočnú časť vozidla, pričom aktuálne je v nepojazdnom stave.

“Aj keď oceňujeme úsilie o šírenie nášho Modelu 3, You You Xue bol informovaný, že Tesla ešte nemá vo východnej Európe podporu a že pre vozidlá nie je k dispozícii žiadne pripojenie alebo služba. Model 3 navyše ešte nebol schválený a homologizovaný pre jazdu mimo USA a Kanady. Aj keď nebolo možné získať žiadne údaje z vozidla vzhľadom na to, že sa nehoda vyskytla v nepodporovanej oblasti, Tesla vždy prezentuje, že vodič musí zostať zodpovedný za vozidlo v každej situácii, aj keď používa Autopilot. Je nám ľúto, že táto nehoda nastala, avšak sme radi, že sa nikomu nič nestalo.” – hovorí vo svojom stanovisku automobilka Tesla.

Na stanovisko spoločnosti Tesla reagoval následne aj majiteľ vozidla. Ten sa aktuálne snaží previezť vozidlo do mesta Thessaloniki a následne späť do amerického San Francisca. Tam by mohlo byť vozidlo následne servisované a prípadne uvedené späť do prevádzky.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+