MojElektromobil

V minulosti sme vám priniesli hneď niekoľko mimoriadnych udalostí, v ktorých figuroval Autopilot z dielne spoločnosti Tesla. Tento systém má za sebou už aj viacero ľahkých, ale aj ťažších dopravných kolízií. Elon Musk, CEO automobilky Tesla, sa v predošlých rozhovoroch vyjadril, že systém Autopilota nebude nikdy dokonalý a stále bude potrebné ho aktualizovať či vylepšovať.

Náš tip
ELON MUSK: AKTUALIZÁCIA PRE TESLU MODEL 3 BY MALA VYLEPŠIŤ BRZDNÚ DRÁHU
Náš tip
NAJSTARŠÍ MAJITEĽ TESLY MODEL 3 MÁ SKORO 100 ROKOV! STÁLE AKTÍVNE ŠOFÉRUJE

Tesla a dopravná nehoda

Aktuálna dopravná nehoda sa odohrala v blízkosti lokality Laguna Beach v Kalifornii. Elektromobil značky Tesla v tomto prípade narazil priamo do policajného vozidla, ktoré sa v tom čase nachádzalo v blízkosti danej lokácie. Vodič elektromobilu však našťastie utrpel len ľahké zranenia. Vo výpovedi vodič uviedol, že pred zrážkou riadil elektromobil práve spomínaný systém Autopilot.

Nehoda je aktuálne v štádiu vyšetrovania, pričom polícia si môže vyžiadať telemetrické dáta aj priamo od výrobcu Tesla. To pomôže zistiť presný sled udalostí, ktoré pred zrážkou nastali. Pôjde napríklad o údaje, koľko sekúnd pred nehodou bol aktivovaný Autopilot, prípadne či vodič elektromobilu držal pred zrážkou volant alebo inak zasahoval do riadenia vozidla (napríklad brzdením).

Dôverujete autonómnym systémom pre riadenie vozidla? Spoliehali by ste sa na takýto systém? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: autoblog, fdrive

31. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+