MojElektromobil
Slavo Dzuričko 28. mája 2018

Na internete sa už pred časom objavili správy o šoférovi elektromobilu Tesla pokročilom „dôchodcovskom“ veku. Išlo o priam inšpiratívny príbeh 83 ročného majiteľa striebornej Tesly Model 3, ktorý navyše podnikol na svojom elektromobile trasu z Kalifornie na Floridu. Teraz však prichádza ďalšia správa, 23. decembra 2017 si svoju Teslu Model 3 prevzal až 96 ročný Walt Mordenti, žijúci aktuálne v San Franciscu. Jeho červený Model 3 (VIN 001388) z neho robí prakticky skutočne najstaršieho majiteľa elektromobilu v súčasnosti.

Náš tip
TESLA MODEL 3 BODUJE V PREDAJOCH V USA, DARÍ SA JEJ HLAVNE V KALIFORNII
Walt so svojou polovičkou pred legendárnym automobilom Hudson Hornet z roku 1953.

Tesla Model 3 a Walt Mordenti

Spomínaný pán, Walt Mordenti, sa narodil v roku 1921 a autám sa venuje už približne od roku 1935, pričom začínal s cieľom podporiť svoju rodinu. Za ten čas Walt šoféroval pravdepodobne každú značku a skutočne množstvo modelov áut z dielne amerických výrobcov. Napriek tomu suverénne tvrdí, že práve Tesla Model 3 je zďaleka jeho veľmi obľúbeným vozidlom.

Najstarší šofér elektromobilu Tesla priamo za volantom.

Walt ako legenda na poli závodov a tiež mechanikov má teda pomerne veľa skúseností z hlbokej minulosti. V jeho bohatej „šoférskej“ histórií netreba zabúdať ani na početné „roadtripy.“ V rokoch 1992 až 2016 uskutočnil Walt so svojou polovičkou 19 výletov naprieč USA na legendárnom automobile Hudson Hornet z roku 1953. Čo teda viedlo Walta k výmene? Bolo to úmrtie jeho polovičky v marci roku 2017, ktorá zomrela vo veku 94 rokov. Walt už viac nemohol šoférovať toto ich spoločné „legendárne“ vozidlo.  Práve preto staručký Hudson predal, a to v novembri roku 2017. V garáži ho nahradil o čosi modernejším kúskom, ktorým je práve Tesla Model 3.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. mája 2018
Fotománia

+